Modern Salonların Vazgeçilmezi 4 Mobilya


Salon, evin en çok kullanılan alanıdır. Hem misafirlerinizi ağırladığınız hem de tüm ailenizle vakit geçirdiğiniz yerdir. Bu nedenle de dekorasyon oluştururken modern ve konforlu salon mobilyaları seçmeniz önemlidir. Zarif ve konforlu bir görünüm için genel salon dekorasyonu ile uyumlu, ideal boyutta ve zevkinize uygun tasarımda olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle köşe koltukları, minimal tarza ve nötr renklere sahip koltuk takımları, dekorasyona rustik bir dokunuş katan ahşap detaylı TV üniteleri ve İskandinav tarzını salonunuza getiren sade orta sehpa modelleri, modern salonların vazgeçilmez mobilya seçenekleri arasında ilk sıralarda yer alır. Modernliğe katkı sağlayan detaylarla “salon nasıl dekore edilir?” diye düşünüyorsanız, yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

1. Dekorasyonda Zariflik ve Konforu Bir Araya Getiren Modern Koltuk Takımları  

Koltuk takımları, salon mobilyaları arasındaki en temel ürünüdür. Seçtiğiniz modeli, salonunuza konumlandırdığınızda odanın havasının hızla değiştiğini fark edersiniz. İç tasarımda modern ve kentsel stile vurgu yapan koltuk takımları, ahşap detaylarla nötr renkleri birleştirir. Eğer tasarımda zarif görünümü konforla birleştirmek isterseniz, nötr renk seçeneklerine sahip olan, koltuk takımlarını seçebilirsiniz. Lodi koltuk takımı serisi ceviz ve siyah renkteki yüksek ayaklarıyla kentsel stile öncülük ederken, geniş ve kolay açılan yatak mekanizmasıyla konfor sunar. Salon dekorasyon ürünleri için canlı renkleri  tercih ettiyseniz koltuk takımının bej, kahve ve gri tonlarındaki seçeneklerle hoş bir kontrast yaratabilirsiniz. Ayrıca petrol renklerindeki kırlentlerle koltuk takımına enerjik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evinizde daha minimal mobilyalara yer vermek istiyorsanız bile kırlentlerden asla vazgeçmemelisiniz. Canlı ve enerjik kırlentler, oturma grubunuza hareket katarken, dinlenme köşenizde daha rahat hissetmenize de katkı sağlar. Rahatlık ve konfor söz konusu olduğunda ön plana çıkan seçeneklerden birisi de köşe takımlarıdır. Köşe takımları, küçük salonlarda bile alanı etkin şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Özel tasarımları odanızı daha geniş gösterirken, köşe koltuğun “L” formu dinlenmeniz için rahat bir alan sağlar. Ravel köşe takımı, “L” formdaki koltuğun getirdiği konforun yanı sıra ergonomik sünger yapısıyla dinlendiğiniz anlarda daha rahat olmanıza destek verir. Eğer hem modern hem de yalın tasarımları seviyorsanız köşe takımlarının konforunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

2. Modern Stili Yansıtan TV Üniteleri

Her salonun vazgeçilmezi olan TV üniteleri, sadece televizyonunuzu yerleştirebileceğiniz bir alan olmakla kalmaz aynı zamanda renkleri,   görünümlü veya metal detayları ile salon stilinizi anında değiştirir. Bu sebeple de seçim yaparken, diğer salon mobilyalarınız ile uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir. Ancak TV ünitesi, televizyonun yanında dekoratif eşyalarınızı, CD ve kitaplarınızı, hatta kişisel olan bazı eşyalarınızı bile konumlandırabileceğiniz alana sahip olmalıdır. Bu işlevsellik, salondaki dağınıklığı ortadan kaldırabilmek ve daha düzenli alanlar yaratabilmek gibi avantajları beraberinde getirir. Eterna TV ünitesi, modüler tasarımı sayesinde alanınıza uygun seçenekleri size sunmasıyla ön plana çıkar. Eğer kişisel eşyalarınız için fazla alana ihtiyacınız varsa modüler tasarımın getirdiği fonksiyonellikten yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte tv ünitesinde bulunan açık sergileme rafları, modernliğe önem verdiğiniz salonunuzu bir adım öteye taşıyabilir. Açık sergileme raflarında favori kitaplarınıza veya dekoratif objelere yer verebilirsiniz. Bu yönüyle raflar, modern dekorasyonun en önemli parçaları arasındadır. Renkli mumlar, minyatür figürler, hatta minik saksılar bile salonunuzu daha modern hale getirmenize katkı sağlar. Ahşap mermer desen uygulaması ile evinize rustik bir detay katacak güçlü üst modül tasarımına sahip Marla TV ünitesi, koyu ceviz rengi ve siyahı birlikte kullanarak kentsel stile destek verir. TV ünitenizi seçerken stili göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

3. Hem Modern Hem İşlevsel Sehpa Modelleri

Sehpa takımları hem stili ifade etmeye yardımcı olduğu hem de yaşam alanlarına pratiklik kattığı için modern salon dekorasyonunun anahtarıdır. TV uzaktan kumandasını, içecek altlıklarını ve dergileri konumlandırmak için size alan sağlar. Modern salon dekorasyonları ile uyumlu olacak metal detaylı sehpalar, kentsel stilin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Metal detayları ahşap stille birleştiren modelleri değerlendirmek isterseniz, Talin sehpa serisi yan ve orta sehpa seçenekleriyle size hitap edebilir. Bu seride yer alan modellerin en iyi yanlarından birisi uzun, dikdörtgen, kare ve daire formundaki seçenekleri size sunmasıdır. Böylece evinizde kullandığınız mobilyalara uygun bir modelle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Özellikle salonunuzda bir köşe takımınız varsa kare veya dikdörtgen seçeneklerini, koltuk takımınız varsa da yuvarlak formlu modelleri tercih edebilirsiniz. Koltuk takımlarının köşe kısımları, görece daha az keskin köşelere sahip olarak tasarlanır. Köşe takımlarında ise kenarlar daha keskindir. “Salon nasıl dekore edilir?” diye düşünüyorsanız bu ince ama önemli detay, sehpanızla mobilyalarınızın uyumuna katkıda bulunabilir.

4. Modern Stili Vurgulayan Kitaplık Modelleri

Modern dünyada kitaplıklar, iç mekan tasarımının önemli parçalarından birisi olarak salon mobilyaları arasındaki yerini alır. Bu ürünler, evinizin görünümünü zenginleştirirken kitaplarınızla birlikte birçok kişisel eşyanızı saklayabileceğiniz bir alan oluşturmanıza destek verir. Ayrıca kitaplıkları resim çerçeveleri, dergi yığınları, renkli saksılar ile zenginleştirerek salonunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu ürünlerden birini seçerken genel ev dekorasyonuna uyumuyla birlikte ne kadar kitabınız olduğuna ve raflara yerleştireceğiniz dekoratif objelere göre karar verebilirsiniz. Modern salon dekorasyonu oluşturmak için her rafı, kapasitesinin tamamı kadar kullanmamanız gerekir. Her rafta kullanacağınız öğeyi birbirinden uzağa konumlandırarak, raflara derinlik algısı kazandırabilirsiniz.

Modern görünüm kullanabileceğiniz farklı salon mobilyaları nelerdir diye düşünüyorsanız salonunuzu dekore ederken soft renklerdeki pufları, yeşil bitkileri, tabloları ve dresuarları da incelemeyi unutmayın. Puflar hem eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir alan sağlar hem de salonunuza enerjik bir görünüm kazandırır. Dresuarlarla ise evinizin bir yerinde size özel bir köşe oluşturabilirsiniz. Divanev, modern tasarımı konforla birleştiren mobilyaları sizler için bir arada sunar. Kaliteli ve ince detaylara sahip mobilyalarla salonunuzu daha keyifli bir hale getirmek istiyorsanız hemen şimdi Divanev’de bir araya getirilen tasarımları inceleyebilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.