Koltuk Takımları

Koltuk Takımları

Koltuk takımları yaşam alanlarının olmazsa olmazları arasında yer alır. Otururken, dinlenirken, misafirleri ağırlarken ve çeşitli aktiviteleri yaparken koltuk takımlarına ihtiyaç duyulur. Farklı tasarımlara ve işlevlere sahip pek çok koltuk takımı modeli bulmak mümkündür. Divanev’in lüks ve konforlu koleksiyonu sayesinde siz de hem ihtiyaçlarınıza hem de dekorasyon stilinize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Divanev Koltuk Takımı Modelleri


Salonların ve oturma odalarının vazgeçilmezi koltuk takımı modelleri birçok farklı stile sahiptir. Bu sayede farklı dekorasyonlara uyum sağlayabilecek takımlar bulmak mümkündür. Koltuk takımı çeşitleri öncelikle tasarımlarına göre ayrılır. Klasik, spor, minimal, retro gibi çeşitli tarzlarda koltuk modelleri vardır. Klasik modeller, düz renkli tasarımları ile ofis ortamlarına uyum sağlar. Yaşam alanları için sportif ve retro tasarımlı olanlar tercih edilebilir. Modeller, kullanılan kumaş türüne göre de farklılık gösterir. Süet, nubuk, keten, deri, tay tüyü dokudaki çeşitli kumaşlar koltuk üretiminde kullanılır. Bu kumaş türlerinin kalitesi birbirinden farklı olduğu için kullanım süresi ve alanı da değişiklik gösterir. Yoğun kullanımın olduğu yerler için dayanıklı kumaş türlerini tercih etmek uzun süreli bir konfor sağlar.

Koltuk takımlarında bulunan koltuk sayısı ve bu koltukların kapasitesi de değişiklik gösterebilir. Üçlü koltuk, bir koltuk takımının olmazsa olmazıdır. Özellikle kalabalık ortamlar için, içinde 3’lü koltuk bulunan takımlar öne çıkar. Genellikle bu takımlar; 1 adet üçlü, 1 adet 2’li ve 2 adet tekli koltuklardan oluşur. Ancak farklı ihtiyaçlara uygun olarak takımların içeriği değişebilir. Koltuk takımları arasında özellikle ergonomik yapısı ile öne çıkan köşe koltuk seçenekleri de bulunur. Küçük alanların vazgeçilmezi olan bu koltuklar, L şeklinde tasarlanmıştır. L koltuklar da tasarımlarına ve kumaş türlerine göre farklı modellere ayrılır. Evde ya da ofiste alan tasarrufu yapma imkanı sunan bu koltukların bazılarında bir adet de puf da bulunur. Bu sayede koltuğu yatağa dönüştürmek de mümkün olur.

Tarzlarına Göre Divanev Koltuk Takımları


Özellikle son dönemlerde sıkça tercih edilen chester koltuk takımı modelleri, hem kullanışlı hem de şıktır. Görüntüsü ve kalitesi ile öne çıkan bu koltuk takımları, yaşam alanlarında oldukça estetik bir görünüm oluşturabilir. Ayrıca uzun yıllar kullanılabilen takımlar, kalitesini koruyarak her zaman aynı konforu elde etmeyi sağlar. Avangart koltuk takımı da evinde ya da ofisinde ihtişamlı ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmak isteyenlerin ilk tercihlerindendir. Gösterişli tasarımlara sahip bu koltuklar, dekorasyonda oldukça önemlidir. Her bir detayı ile ilgi çeken bu koltuklar, hem kaliteli hem de konforludur. Yaşam alanlarına çok daha klasik bir görünüm kazandırırlar. Özellikleri ve tasarımlarıyla birbirinden ayrılan Divanev koltuk takımı modelleri arasından zevkinize, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Koltuk Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?


Kanepe ve koltuklardan oluşan oturma takımları, evlerde ve ofislerde sıklıkla kullanılır. Genellikle uzun yıllar kullanılan bu takımları seçerken dikkatli olmak ve doğru tercihte bulunmak oldukça önemlidir. Koltuk, kanepe ya da koltuk takımı alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey, takımın ihtiyaçlara uygun olup olmadığıdır. Kullanım alanı da seçim yaparken oldukça önemlidir. Örneğin; ofis için bir takım almak isteniyorsa, klasik ve modern koltuk takımı modelleri daha uygun olabilir. Ayrıca seçilen koltukların uzun süre oturulduğunda rahatsızlık vermeyecek kaliteli kumaşlara ve malzemeye sahip olmaları gerekir. Ancak eğer ev için bir koltuk takımı alınacaksa ve gerektiğinde bu koltukta misafirler yatılı olarak ağırlanacaksa, yataklı koltuk çeşitleri arasından seçim yapmak gerekir. Birkaç hareketle kolayca yatağa dönüşen bu koltuklar, geniş alanları sayesinde rahat bir uyku alanı sunabilir.

Koltuk takımının kullanılacağı yerin genişliğine de dikkat etmelisiniz. Takım içinde yer alan koltuk sayıları değişiklik gösterdiği için ihtiyaçlara uygun olanı kolayca bulmak mümkündür. Eğer küçük bir alana sahipseniz, ikili koltuk içeren seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Seçim yaparken koltuğun kalitesine, kumaşına ve tasarımına da dikkat etmek gerekir. Koltuğun hangi materyallerle tasarlandığı kullanım süresini etkiler. Uzun yıllar aynı koltuk takımını kullanmak istiyorsanız, mutlaka materyallerden üretilen koltuk takımlarını tercih etmelisiniz.

Her İhtiyaca Uygun Divanev Koltuk Takımları


Çeşitli kumaşlar kullanılarak tasarlanan koltuk takımlarında maksimum konfor elde etmek için kumaş kalitesini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Eğer evde gün boyu koltukta vakit geçiriliyorsa, süet ya da nubuk kumaştan üretilen koltuklar idealdir. Estetik ve iddialı bir görünüm elde etmek için ise deri dokudaki kaplama koltukları tercih etmek mümkündür. Özellikle ofislerde deri kaplama koltuk takımları sıkça kullanılır. Tarz ve renk gibi detaylar da seçim yaparken oldukça önemlidir. Ortamın dekorasyonuna uygun olarak farklı tarza sahip modeller arasından tercihte bulunulabilir. Örneğin; ciddi bir ortam için klasik koltuk takımı çeşitleri oldukça uygundur. Siyah, krem, bej gibi renkleri tercih ederek bu klasik görünümü tam anlamıyla elde edebilirsiniz. Renk konusunda karar verirken de diğer eşyaları, duvar rengini, zemini düşünebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip L koltuk, puf koltuk, 3’lü koltuk gibi çeşitler arasından size en uygun olanı tercih ederek istediğiniz dekoratif görünümü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınıza en uygun modelleri de bulabilir ve kullanım alanınızda çok yönlü avantaj elde edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Fiyatları


Koltuk takımı kategorisinde oldukça fazla sayıda model bulunduğu için fiyat aralığı da çok geniştir. Yani farklı bütçelere hitap eden koltuk takımları bulmak mümkündür. Koltuk takımı fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Örneğin; koltuğun malzemesi, tarzı, rengi, büyüklüğü gibi pek çok detay bu faktörler arasında sayılabilir. Klasik bir koltuk takımı ile spor bir koltuk takımı farklı fiyatlarda sunulur. Çünkü bu takımların kullanım alanları birbirinden farklıdır. Aynı şekilde üretimde kullanılan malzeme de fiyat açısından oldukça önemlidir. Uzun yıllar dayanan güçlü ağaçlardan üretilen koltukların fiyatları da değişiklik gösterir. Seçim yaparken kullanım alanını ve diğer mobilyaların renklerini göz önünde bulundurmak en doğru modele ulaşmayı sağlar. Genellikle klasik renklerde daha fazla seçenek sunulduğu için farklı fiyatlarda daha fazla alternatif olduğu görülebilir.

Koltuk fiyatları belirlenirken koltuğun büyüklüğü de göz önünde bulundurulur. 3 lü koltuk daha fazla alan kapladığı ve daha fazla kişiye oturacak yer sunduğu için küçük kanepe ve koltuklar ile aynı fiyatlara sahip değildir. Takım içinde genellikle 1 adet üçlü koltuk bulunur. Koltuk takımının yapısı da fiyatları belirleyen bir faktördür. Örneğin; L koltuk ve köşe koltuk olarak bilinen modüler çeşitler ile ayrı ayrı kanepelerden oluşan takımlar farklı fiyatlara sunulur. Koltuk takımları sahip oldukları özelliklere göre de fiyatlandırılır. Bir koltuğun yatağa dönüşebilmesi, bazasının bulunması gibi özellikler fiyatları etkileyebilir. Bu gibi durumlarda ihtiyacınıza ve bütçenize hitap eden seçenekleri geniş ürün yelpazesi içine bulabilirsiniz. Kanepe ve koltuk fiyatları konusunda her bütçeye hitap eden seçenekleri ile Divanev ön plana çıkar. Hem kaliteli hem estetik hem de uygun fiyatlı koltuk modelleri için siz de hemen Divanev’de yer alan alternatifleri inceleyebilir ve kendinize uygun takımı kolayca satın alabilirsiniz.
Arrow

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
Arrow

Rebeka Koltuk Takımı

3'lü Yataklı Koltuk + Berjer

33.450,00 TL Kasada %10 İndirim 30.105,00 TL

Santana Koltuk Takımı

3'lü Koltuk + Berjer

41.495,00 TL

Ester Koltuk Takımı

Tekli Yataklı Koltuk

12.995,00 TL Kasada %5 İndirim 12.345,25 TL

1 farklı kumaş

6 renk seçeneği

Betsy Koltuk Takımı

3'lü Yataklı Koltuk + Berjer

28.445,00 TL Kasada %10 İndirim 25.600,50 TL

2 farklı kumaş

9 renk seçeneği

Brea Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

36.490,00 TL Kasada %10 İndirim 32.841,00 TL

2 farklı kumaş

9 renk seçeneği

Agata Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

35.490,00 TL Kasada %5 İndirim 33.715,50 TL

2 farklı kumaş

9 renk seçeneği

İrma Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten kumaş

34.845,00 TL Kasada %15 İndirim 29.618,25 TL

2 farklı kumaş

9 renk seçeneği

Marlet Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

42.785,00 TL Kasada %15 İndirim 36.367,25 TL

2 farklı kumaş

11 renk seçeneği

Greta Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

38.000,00 TL Kasada %5 İndirim 36.100,00 TL

2 farklı kumaş

9 renk seçeneği

Fargo Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

33.675,00 TL Kasada %10 İndirim 30.307,50 TL

2 farklı kumaş

13 renk seçeneği

Lukka Plus Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten kumaş

37.465,00 TL

2 farklı kumaş

11 renk seçeneği

Livio Koltuk Takımı

1 adet 3'lü Yataklı Koltuk + 1 adet Döner Ayaklı Berjer

37.495,00 TL

2 farklı kumaş

10 renk seçeneği

Puerta Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten kumaş

34.450,00 TL

2 farklı kumaş

10 renk seçeneği

Morel Koltuk Takımı

3+1 - Kadife kumaş

19.995,00 TL Kasada %20 İndirim 15.996,00 TL

2 farklı kumaş

2 renk seçeneği

Silvia Koltuk Takımı

3+1 Koltuk - Kadife Kumaş

31.445,00 TL

2 farklı kumaş

5 renk seçeneği

Fresno Koltuk Takımı

3+1- Keten kumaş

33.480,00 TL Kasada %30 İndirim 23.436,00 TL

2 farklı kumaş

6 renk seçeneği

Melvin Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife Kumaş

34.450,00 TL Kasada %10 İndirim 31.005,00 TL

2 farklı kumaş

11 renk seçeneği

Helis Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten Kumaş

33.000,00 TL Kasada %10 İndirim 29.700,00 TL

2 farklı kumaş

6 renk seçeneği

Eterna Koltuk Takımı

3+1 Koltuk - Kadife Kumaş

43.275,00 TL Kasada %20 İndirim 34.620,00 TL

2 farklı kumaş

5 renk seçeneği

Ravel Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten Kumaş

36.450,00 TL Kasada %20 İndirim 29.160,00 TL

2 farklı kumaş

6 renk seçeneği

Lodi Koltuk Takımı

3+Tekli Koltuk- Keten kumaş

26.580,00 TL Kasada %10 İndirim 23.922,00 TL

3 farklı kumaş

15 renk seçeneği

Adrian Koltuk Takımı

3+1- Keten kumaş

30.845,00 TL Kasada %5 İndirim 29.302,75 TL

2 farklı kumaş

4 renk seçeneği

Marla Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Deri kumaş

35.550,00 TL Kasada %25 İndirim 26.662,50 TL

3 farklı kumaş

16 renk seçeneği

Ribera Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten kumaş

37.475,00 TL Kasada %30 İndirim 26.232,50 TL

2 farklı kumaş

8 renk seçeneği

Talin Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife Kumaş

42.990,00 TL Kasada %10 İndirim 38.691,00 TL

2 farklı kumaş

8 renk seçeneği

Albero Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

36.540,00 TL Kasada %15 İndirim 31.059,00 TL

2 farklı kumaş

8 renk seçeneği

Leona Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

37.995,00 TL Kasada %30 İndirim 26.596,50 TL

3 farklı kumaş

16 renk seçeneği

Romana Koltuk Takımı

3+1 Koltuk - Kadife Kumaş

24.455,00 TL Kasada %50 İndirim 12.227,50 TL

2 farklı kumaş

13 renk seçeneği

Deco Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Keten kumaş

30.995,00 TL Kasada %20 İndirim 24.796,00 TL

2 farklı kumaş

11 renk seçeneği

Salida Koltuk Takımı

3+1 Koltuk- Kadife kumaş

42.695,00 TL Kasada %10 İndirim 38.425,50 TL

2 farklı kumaş

8 renk seçeneği

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.