TV Üniteleri

TV Üniteleri

Yaşam alanlarının olmazsa olmazı televizyonlar, bazen ailecek bazen yalnız vakit geçirirken kullanılır. Televizyonların daha sağlam durması ve yaşam alanında şık bir görünüm oluşturmak için TV üniteleri kullanılır. Hem işlevsel hem de dekoratif bir mobilya olan televizyon ünitesi, yaşam alanlarını güzelleştirirken bir yandan da film keyfini iki katına çıkarır. Farklı tarzlara, kullanım alanlarına ve bütçelere hitap eden modeller vardır. Bunlar arasından kendinize hitap edeni tercih edebilirsiniz.

Dekoratif ve Estetik TV Ünitesi Modelleri

Televizyon üniteleri, kullanışlı bir ürün olduğu kadar mekanda dekoratif bir etki de yaratır. Televizyonla birlikte kullanıldığı için oldukça göze çarpar. Gün içinde en çok görülen mobilyalardan biridir. Bu nedenle ortamın dekorasyonuna uygun bir model seçmek oldukça önemlidir. Tasarımlarına göre çeşitlenen TV ünitesi modelleri, farklı tarzlara hitap eder. Örneğin; daha sade bir dekorasyona sahipseniz, desensiz ve modern modeller ile klasik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Diğer mobilyalarınızla uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz. Gösterişli bir dekorasyon oluşturmak için ise çeşitli tasarımsal unsurlarla zenginleştirilmiş modellerden yana tercihte bulunabilirsiniz.

İşlevselliklerine göre de televizyon üniteleri farklı modeller sunar. Örneğin; kitaplıklı TV ünitesi sayesinde hem kitaplarınız için depolama alanı elde edebilir hem de televizyonunuzu koyacak bir alana sahip olabilirsiniz. Bu sayede çok yönlü kullanım avantajı sunan alternatifler ile yaşam alanınızda fonksiyonellik sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde sehpalı televizyon ünitesi de hem kullanışlı hem de dekoratfi bir modeldir. Sehpaları bu mobilyalar ile birlikte depolayabilir ve ihtiyacınız olduğunda çıkarabilirsiniz. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa panolu TV ünitesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kullanım alanınızın genişliğine göre farklı ölçülerde ve tasarımlarda modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin; dar bir alanınız varsa küçük televizyon üniteleri sizin için daha uygundur. Yaşam alanınızı kısıtlamadan işlevsel kullanım avantajına da erişebilirsiniz. Televizyonunuzu koyacağınız yerin ve televizyonunuzun ölçüsünü aldıktan sonra seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde alan tasarrufu yapmayı sağlayan duvara monte TV ünitesi modelleri de tam size göredir. Farklı şekillerde tasarlanan duvara monte çeşitler, ayaksızdır. Direkt duvara monte edildiği için de az yer kaplar. Bazı duvara monte modellerde pano, kitaplık, raf da bulunur.

Farklı tarzlara ve ihtiyaçlara hitap eden seçenekler arasından kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bu sayede yaşam alanınızda işlevsellik ve istediğiniz dekoratif görünümü elde edebilirsiniz.

Kaliteli ve Uzun Ömürlü TV Üniteleri

TV ünitesi modelleri, malzemelerine göre de değişiklik gösterir. Seçim yaparken kullanım alanınızı dikkate almanız gerekir. En sık tercih edilen ve piyasada oldukça fazla bulunan seçenekler, çeşitli materyallerden üretilir. Bu materyallerin dayanıklı yapısı sayesinde bu ürünler oldukça uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Özellikle sehpalı, kitaplıklı ve vitrinli televizyon ünitesi modelleri gün içinde daha sık kullanıldığı için buna bağlı olarak zamanla aşınmalar meydana gelebilir. Bu durumda malzemelerin kalitesi, ürünü deformelere karşı koruyabilir. Aynı zamanda ahşap doğal bir görünüme sahip olduğundan yaşam alanlarında çok daha dekoratif bir görünüm oluşturabilir. Farklı dekorasyonlara da kolayca uyum sağlayabilir.

Bazı alternatifler ise metal ve ahşap görünümlü kombinasyonundan oluşur. Hem tasarım hem de sağlamlık açısından öne çıkan bu modeller, televizyonunuzu oldukça güvenli bir şekilde taşıyabilir. Genellikle duvar TV ünitesi çeşitleri, daha uzun ömürlü kullanım için kaliteli malzeme kullanılarak üretilir. Yalnızca metalden üretilen çeşitler de mevcuttur. Yüksek kaliteye sahip metal kullanılarak tasarlanan bu modeller de dayanıklılığın yanı sıra modern bir görünüm oluştururlar. TV üniteleri üretilirken dolap, kitaplık, vitrin gibi detaylara sahip olup olmamasına, büyüklüğüne, ayaklı mı duvara monte mi olduğuna bakılarak malzeme seçilir. Bu sayede daha uzun ömürlü ve işlevsel kullanım imkanı elde edilebilir. Dayanıklı ve sağlam televizyon ünitesi modelleri Divanev’in geniş ürün yelpazesinde sizleri bekliyor.

TV Ünitelerinin Kullanım Alanları

Ev dekorasyonunda televizyonlar genellikle oturma odasında bulunur. Bundan dolayı TV ünitesi de buraya konur. Bu ürünün ihtiyaç olduğu diğer alanlar arasında salon, yatak odası, çalışma odası, çocuk odası ve mutfak sayılabilir. Çünkü bu ürünler farklı kullanım amaçlarına da hitap edecek şekilde tasarlanır. Yalnızca televizyon depolamak için değil; kitap koymak, çeşitli eşyaları muhafaza etmek ya da dekoratif bir görünüm oluşturmak için de seçenekler kullanılır. Örneğin; çalışma odasında kitaplık televizyon ünitesi kullanarak hem alan tasarrufu yapabilir hem de çok yönlülük elde edebilirsiniz. Eğer Amerikan mutfağa sahipseniz, vitrinli modelleri tercih ederek değerli züccaciye eşyalarınızı bu dolaplarda muhafaza edebilirsiniz.

Evlerin dışında ofislerde, kafelerde ve restoranlarda da bu mobilyalar tercih edilebilir. Örneğin; ofisinizin bekleme odasına modern televizyon ünitesi koyarak şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli eşyalarınızı da bu ünitede depolayabilirsiniz. Kafenizin ya da restoranınızın dekorasyonunu zenginleştirmek için ise duvara monte televizyon ünitelerini tercih edebilirsiniz. Raflı ve kitaplıklı modeller sayesinde özgün bir tasarım oluşturabilirsiniz. Televizyon ile birlikte kullanım için tasarlansalar da bu mobilyaları televizyon olmadan da kullanabilirsiniz. Örneğin; TV sehpası, hem depolama alanı hem de dekoratif açıdan tercih edebileceğiniz bir mobilyadır.

Televizyon Ünitesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV ünitesi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlar sayesinde ihtiyacınıza uygun modeli kolay bir şekilde bulabilir ve doğru seçim yapabilirsiniz. Örneğin; ünite alırken mutlaka kullanım alanınızın ölçüsünü bilmelisiniz. Koyacağınız yerde TV üniteniz yeterince iyi görünmeyebilir ya da alana sığmayabilir. Bu durumda kullanışsız bir seçim yapmış olursunuz. Kullanım alanınıza uygun olarak küçük TV ünitesi almanız gerekir. Aynı şekilde televizyonunuzun büyüklüğüne uygun bir model seçmeniz de önemlidir. Televizyonunuzun ayakları arası genişliği ve ölçüsünü bilmelisiniz. Bu sayede televizyonunuzu daha sağlam depolayabilirsiniz. Eğer duvara monte edilebilir bir televizyona sahipseniz, seçiminizi duvara monte modellerden yana kullanabilirsiniz. Böylece alan tasarrufu yapabilir ve işlevsel kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Kullanım alanınızdaki ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak da seçim yapabilirsiniz. Örneğin; hem kitaplık hem raf hem de vitrin ihtiyacınızı karşılayan bir ünite almayı düşünebilirsiniz. Bu sayede hem işlevsellik elde edebilir hem de mobilyalarınızın birbiriyle uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Seçim yaparken her ne kadar işlevselliği ön plana koysanız da tasarıma da dikkat etmelisiniz. Eğer daha sade bir dekorasyon oluşturmak isterseniz, siyah TV ünitesi ile modern bir tarz yaratabilirsiniz. Vintage ve retro tasarımları seviyorsanız, country televizyon üniteleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yaşam alanınızda bulunan diğer mobilyaların renklerine ve tasarımlarına uygun tercihlerde bulunabilirsiniz. Televizyon ünitesinin üretiminde kullanılan malzeme de oldukça önemlidir. Materyalin kalitesi kullanım sürenizi etkiler. Ahşap görünümlü, metal, MDF gibi çeşitli malzemelerden üretilen bu mobilyaları satın almadan önce mutlaka malzemenin kalitesine bakmalısınız. Kullanım alanınıza ve kullanım yoğunluğunuza uygun materyalle üretilen modelleri seçmelisiniz. Böylece daha uzun ömürlü bir kullanım avantajına sahip olabilirsiniz. Tüm bu özelliklere bakarak seçim yaptığınızda, yaşam alanınız için en doğru tasarımı daha kolay bulabilir ve karar verebilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden TV Ünitesi Fiyatları

TV üniteleri oldukça fazla modele sahip olduğu için geniş bir fiyat aralığı söz konusudur. Bu sayede her bütçeye hitap eden modelleri bulmak mümkündür. Hem kaliteli hem dekoratif hem de ekonomik modeller arasından kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. TV ünitesi fiyatları belirlenirken pek çok faktör dikkate alınır. Öncelikle mobilyanın malzemesine bakılır. Çünkü bu üretim maliyetini etkileyen bir kriterdir. Malzemenin kalitesine göre bu ürünlerin fiyatlarında değişiklik görülür. Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan kaliteli seçenekler bulabilirsiniz. Fiyatlar üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise mobilyanın ölçüsüdür. Farklı televizyon ölçülerine uygun olarak farklı büyüklüklerde seçenekler üretilir. Bu da fiyatlara doğrudan yansır.

Televizyon ünitesi fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör, mobilyanın özellikleridir. Örneğin; kitaplıklı, vitrinli, sehpalı modellerin her biri işlevsellik ve kullanım alanı bakımından çeşitlilik gösterdiği için fiyatları da değişkendir. Televizyon ünitesinin tasarımı da fiyatları etkiler. Sade, klasik ve minimal TV üniteleri ile daha gösterişli modeller arasında fiyat farkları görülür. Çekmecesinde, ayaklarında ve raflarında çeşitli tasarım unsurlarının bulunduğu ürünleri farklı fiyatlarda bulabilirsiniz. Ayrıca duvara monte modeller ile ayaklı TV üniteleri de farklı fiyatlandırılır. Kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak Divanev’de pek çok modeli inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Ürünlerin malzemeleri, ölçüleri gibi konularda web sitesinden bilgi edinebilirsiniz. Bütçenize uygun olanı satın almak için en yakındaki satış noktasına gidebilir ve yaşam alanınızda istediğiniz dekoratif görünümü oluşturabilirsiniz.

Arrow

Arrow
Arrow
Arrow

Agata TV Ünitesi

TV Sehpası + TV Ünitesi Üst Modül

13.900,00 TL

2 Modül Alternatifi

Calis TV Ünitesi

TV Sehpası+ Üst Modül-Gri+ Üst Modül Ahşap Dekor

8.400,00 TL

3 Modül Alternatifi

Greta TV Ünitesi

TV Sehpası + Üst Dolap Büyük + Üst Dolap Küçük

20.450,00 TL

3 Modül Alternatifi

Livio TV Ünitesi

TV Sehpası Küçük+TV Ünitesi Üst Modül

13.250,00 TL

3 Modül Alternatifi

Morel TV Ünitesi

TV sehpası büyük + TV ünitesi - üst raf

5.860,00 TL

4 Modül Alternatifi

Silvia TV Ünitesi

TV sehpası – Tv Sehpası Kapaklı Üst Dolap

11.900,00 TL

2 Modül Alternatifi

Albero Pearl TV Ünitesi

TV Sehpası – Küçük + Açık Raflı Üst Dolap

22.400,00 TL Kasada %25 İndirim 16.800,00 TL

7 Modül Alternatifi

Helis TV Ünitesi

TV Sehpası Büyük + Üst Raf

12.850,00 TL Kasada %25 İndirim 9.637,50 TL

5 Modül Alternatifi

Eterna TV Ünitesi

TV sehpası + kalkar kapaklı üst dolap + kapaklı ve raflı üst dolap

21.250,00 TL

Modül Alternatifi

Ravel TV Ünitesi

TV Sehpası + Kalkar Kapaklı Üst Dolap

15.490,00 TL Kasada %15 İndirim 13.166,50 TL

5 Modül Alternatifi

Lodi TV Ünitesi

TV Sehpası-Büyük + 2 Adet Kapaklı Üst Dolap

10.900,00 TL

5 Modül Alternatifi

Talin TV Ünitesi

TV sehpası + kalkar kapaklı üst dolap

21.990,00 TL

8 modül alternatifi

Ribera Tv Ünitesi

TV Sehpası + Cam Kalkar Kapaklı Üst Dolap + Raflı Üst Modül

14.850,00 TL

6 Modül Alternatifi

Albero TV Ünitesi

TV Sehpası – Küçük + Açık Raflı Üst Dolap

22.400,00 TL Kasada %25 İndirim 16.800,00 TL

7 Modül Alternatifi

Lukka TV Ünitesi

TV Sehpası - Küçük + 2 Adet Açık Raflı Üst Dolap

14.250,00 TL Kasada %30 İndirim 9.975,00 TL

5 Modül Alternatifi

Leona TV Ünitesi

TV Sehpası + Açık Raflı Üst Dolap + Üst Dolap

41.350,00 TL

3 Modül Alternatifi

Romana TV Ünitesi

TV sehpası (Büyük) + Arka Pano (Büyük)

8.900,00 TL Kasada %20 İndirim 7.120,00 TL

5 Modül Alternatifi

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.