Klasik ve Modern Tarzın Buluştuğu Yeni Sezon TV Üniteleri

Salon ya da oturma odası aileniz veya arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz ya da sadece televizyon karşısında hoş vakit geçirebileceğiniz bir alandır. TV keyfinizi tamamlayan en önemli eşya ise TV ünitesidir. Bu nedenle yeni sezon TV ünitesi modelleri arasında dekorasyon stilinizi yansıtan seçeneklere ağırlık vermeniz gerekir. 

Uzun bir çalışma gününden sonra bir fincan kahve ya da çay ile kanepede konforlu bir şekilde TV izlemek yapılabilecek en iyi aktivitelerden biridir. TV ünitesi ise özellikle TV'nin konumunu, yüksekliğini etkilediği için dikkatle seçilmesi gereken mobilyalardandır. Yeni sezon TV ünitesi modelleri kablolar, uzaktan kumanda ve diğer tüm eşyaları düzenli bir şekilde saklayabileceğiniz özelliklere sahiptir. Siz de yaşam alanınız için en kullanışlı TV ünitesini seçmek istiyorsanız, bazı detayları göz önünde bulundurarak dekorasyona uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

En Yeni TV Ünitesi Modelleri

Yeni sezon TV ünitesi modelleri işleve ek olarak oturma odanızda dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Çünkü depolama ve sergileme alanları sayesinde vazo, fotoğraf çerçevesi, mum gibi dekoratif eşyalarla mükemmel bir şekilde bütünleşir. Bu nedenle televizyon ünitesi çeşitleri iç mekanınızın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Klasik  ünitelere ek olarak yeni sezonda üst dolaplı, açık raflı, kitaplıklı ve vitrinli özel modeller bulmanız da mümkün. Bu sayede televizyonu yerleştirmek istediğiniz alanın hem boyutlarına hem de dekorasyon stiline göre rahat bir seçim yapabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz yeni sezon TV ünitesi modelleri ve özellikleri ise şöyle sıralanabilir: 

Televizyon Ünitesi Dekorasyonu

Yeni TV ünitesi modelleri her ihtiyaca uyum sağlayan işlevsel seçeneklerden oluşur. Bu sayede yaşam alanınızı dekore etmek de hem daha eğlenceli hem de daha pratik hale gelir. Televizyonunuzu ön plana çıkaran bu mobilyaları konumlandırırken dikkat etmeniz gereken noktalar ise konum, boyut, TV mesafesi ve dekoratif objelerdir. İşte en yeni TV ünitesi modelleri için dekorasyon önerileri:

Simetrik Dizayn

Yeni üniteler daha fazla parçadan oluştuğu için öncelikle üst ya da yan modüllere karar vermeniz gerekir. Rafları ya da dolapları TV'nin her iki yanına monte ederek klasik bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu sayede yaşam alanınıza uygun bir TV ünitesi dekorasyonu yapabilirsiniz. 

Asimetrik Dizayn

Raf ya da dolaplardan birer adet TV ünitesine dahil edebilirsiniz. Bu sayede her bir parçayı eşleştirmek zorunda kalmazsınız ve istediğini tüm parçalara sahip olabilirsiniz. TV ünitesine ek olarak hem raf hem de dolap seçimi sayesinde depolama için gizli ve açık alanınız olur. Açık bölmelere dekoratif objelerinizi, kapalı alanlara da saklamak istediğiniz eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. 

Renk Uyumu

Televizyon ünitesi dekorasyonunda dikkat edilecek diğer bir nokta renk uyumudur. Siyah, beyaz, antrasit, bej ve çeşitli ahşap seçenekleri sayesinde oturma odanızın dekorasyonuna uyum sağlayan pek çok alternatif mevcuttur. Oturma grubu, sehpa ve masa gibi diğer mobilyalarınız açık renkte ise kontrast oluşturmak için koyu renkli TV ünitelerini tercih edebilir, iç mekanınızın daha geniş görünmesi için açık renkleri seçebilirsiniz. Ayrıca Divanev koleksiyonlarında TV üniteleri ile takım yapabileceğiniz yardımcı mobilyalara da göz atabilirsiniz. 

Konum

Yeni sezon TV ünitesi modelleri alternatif modüllerden oluştuğu için odanın herhangi bir yerinde konumlandırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta ünite ve modülleri duvarın genişliğine ve yüksekliğine uygun monte etmektir. 

Objeler için 3 Parça Kuralı

TV ünitesine yerleştireceğiniz objeler de dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle en pratik olan 3 parça kuralını uygulayabilirsiniz. 3 parça kuralı dekoratif objeleri üçerli gruplara ayırarak kombinlemeyi ifade eder. Bu sayede uyumlu tüm parçaları bir arada sergileyebilirsiniz.

TV Ünitesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok küçük bir TV ünitesi ile televizyon olduğundan büyük görünürken konumunuza göre yüksek bir sehpa TV izlerken boynunuzun ağrımasına neden olur. Bu nedenle hem dekoratif hem de ideal izleme mesafesi açısından TV sehpası seçimi oldukça önemlidir. TV ünitesi seçiminde şu ipuçlarından yararlanarak ideal seçimi yapabilirsiniz: 

Siz de yeni sezon TV ünitesi modelleri ile iç mekanlarınıza yeni bir ambiyans kazandırmak ve alanlarınızı daha işlevsel hale getirmek isterseniz Divanev koleksiyonlarından yer alan alternatif modüllere sahip TV üniteleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.