İşlevsel ve Şık: Köşe Koltuklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ev dekorasyonun olmazsa olmaz parçalarından olan köşe koltuklar, rahat ve estetik tasarımları sayesinde evinizde konforu ön planda tutar. L şeklindeki tasarımlarıyla alandan tasarruf etmenizi sağlayan köşe koltukları dekorasyon stilinizi öne çıkarmanızı sağlar. Deri, kadife ve keten kumaşların kullanıldığı koltuk takımları, dayanıklı yapılarıyla uzun süre kullanım imkanı sunar. Evinizin büyüklüğüne göre seçeceğiniz köşe koltuk takımlarında ister ikili küçük köşe koltuk, isterseniz de üçlü büyük koltuk seçerek, oturma odanıza estetik bir dokunuş katabilir, yaşam alanınıza konfor kazandırabilirsiniz.

Köşe Koltuk Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köşe koltuk alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, koltuğunuzu yerleştireceğiniz alanın ölçüleridir. Alanınızın metrekaresi, köşe koltukların ölçüsü ile uyum içinde olmalıdır. Peki köşe koltuk ölçüsü nasıl alınır? 

Yaşam alanınızın ölçüsünü alırken yeterli ölçüde şerit metre kullanmanız, ölçüm esnasında zorluklarla karşılaşmanızı önleyerek, kısa sürede işlemi tamamlamanızı sağlar. Odanın en geniş alanlarını ölçerek duvarların düz veya paralel kısımlarını da dikkate alarak ölçüleri rahatlıkla alabilirsiniz. Odanız kare veya dikdörtgen farketmeksizin uzunluğu genişlikle çarparak metrekaresini bulabilirsiniz. Koltuk ölçüsüne karar vermeden önce ev ve oda kapınız ve apartman kapısının ölçülerini de almanız gerekir. Mobilyanızı aldıktan sonra sürprizlerle karşılaşmamak için bu detayı da göz önünde bulundurmanızda yarar var. Köşe koltukların ölçülerini alırken uzunluk, genişlik, derinlik ve çapraz ölçülerini ölçmeniz önemlidir. Mobilyanızı mağazada detaylı inceleyip ölçülerine bakarak kolayca kararınızı verebilirsiniz.

Köşe Koltuk Salon Dekorasyonu Püf Noktaları

Köşe koltuk salon dekorasyonu yaparken dikkat edeceğiniz küçük detaylar sayesinde oturma odanızı genişletebilir, daha ferah ve yenilikçi bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Köşe koltukların dekorasyonundaki püf noktaları aşağıda detaylı inceleyebilirsiniz. 

Köşe Koltuk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köşe koltuk alırken dikkat edilecek birçok konu vardır. Bunlardan en önemlileri, koltuğunuzun modeli, kumaşı, ebatı, işlevselliği ve rahatlığıdır. İşte, köşe koltuk alırken nelere dikkat etmeniz gerekenler: 

Köşe Koltuk Sağ mı Sol mu Nasıl Anlaşılır ?

Yeni evinize taşındığınızda koltuğunuzun yönü dekorasyonunuzu belirleyen en önemli faktörlerdendir. Oturma alışkanlıklarınız ve salonunuzun boyutuna göre yönünü seçeceğiniz köşe koltuk takımının köşe yönü uzanma tarafı sağda ise sağ köşe; solda ise sol köşe olarak düşünebilirsiniz. 

Küçük bir alana sahipseniz, köşe koltukların uzanma yönünün aksine berjer ve puf yerleştirerek, yaşam alanınızda ferahlık sağlayabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz ise uzanma yönü farketmeksizin mobilyalarınızı istediğiniz şekilde yerleştirerek, sehpa, minder gibi tamamlayıcı aksesuarlarla salonunuza yenilikçi ve modern bir atmosfer kazandırabilirsiniz. 

Siz de Divanev’in farklı dekorasyon stillerine hitap eden köşe koltuk takımlarını inceleyebilir, kendi tarzınızı evinize yansıtırken aynı zamanda konforlu ve işlevsel bir mobilyaya sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.