Evinizdeki En Gözde Köşelerin Mimarı: Köşe Koltuk Takımları

Modern ev dekorasyonlarında sıklıkla yer verilen köşe koltuk takımı modelleri, kalitesi ve fonksiyonelliği ile her kesimin beğenisini toplar. Minimal tasarımları, dekorasyonunuzu daha ferah ve rahatlatıcı bir şekilde yansıtmanıza yardımcı olur. Açılı bir tasarıma sahip olduğu için yaşam alanınızın köşesine tam yerleşir. Böylece oturma grubunu konumlandıracağınız alanı verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Köşe koltuklar küçük m2 li odaların kullanışlılığını arttırırken, geniş salonların bir bölümünü ayırarak mekanı bölmenize ve ayrı bir köşe oluşturmanıza da yardımcı olur.

Her Zevke Hitap Eden Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Kadife kumaşa sahip köşe koltuk modelleri yumuşak, pürüzsüz ve parlak dokusuyla etkileyici bir görünüme sahiptir. Kabarık örgüleri ve gevşek ipleri olmadığı için uzun süre ilk günkü görünümünü koruyabilir. Birçok kumaş türüne göre daha fazla derinliğe sahiptir. Bunun nedeni, kadifenin ışığı yansıtan yapısıdır. Kadife dokuma, ışığı yansıttığı için karanlık bir oda veya küçük bir duvar bile ferah görünür. Bu sebeple küçük m2 li alanlarınız için koltuk takımı seçerken kadife kumaşa sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. L koltuklar için avantajlı olan diğer bir seçenek ise keten kumaşa sahip modellerdir. Bu modellerin bakımı kolaydır. Keten kumaşı kendine özgü lifleri nedeniyle son derece güçlü ve dayanıklıdır. Defalarca temizlendikten sonra bile yumuşaklığını kaybetmez. Neme de dayanıklı olduğu için koltuk yıkama makineleri ile kolayca temizlenebilir.

Köşe Koltuk Takımı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 

Köşe takımları, ana kanepe bölümü ve dik açılı kısa kenar parçası ile “L” görünümü oluşturur. Dik açılı kenar, genellikle daha kısa olup tek kişinin oturması için uygun olur. Ana kanepe çerçeveleri tamamen kollu bir tasarım sunarken, çoğunlukla kenar bölümü kolsuz veya kısa bir kolla tasarlanır. Köşe kanepe, oturma odasında ayaklarınızı köşe kenarına uzatarak TV izlemek için mükemmeldir. Bu modelleri kullanmak birçok avantajı beraberinde getirir. Bu avantajlar şu şekildedir:

Tüm bu avantajların yanı sıra ürünlerin çok fazla renk seçeneği mevcuttur. Kullanacağınız alan göre daha küçükse pastel renklere sahip modellerle derinlik algısı oluşturabilir ve odanızı daha geniş gösterebilirsiniz. Eğer dekorasyonunuzda canlı renkler tercihinizse enerjik kırlentlerle evinizi keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Köşe Koltuk Takımınızı Seçerken Faydalı Olabilecek 5 İpucu

Kumaş, renk, konfor ve stil avantajlarından sonra bir L koltuk almaya karar verdiniz. Tam da bu noktada eviniz için en uygun köşe takımları arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Aşağıda eviniz için en uygun tasarımı seçerken faydalı olabilecek 5 ipucunu bulabilirsiniz:

Ürünlerin en büyük avantajlarından birisi de güzel tasarımlı, konforlu ve modern görünümlerinin yanı sıra ekonomik olmasıdır. L koltuk fiyatları, aynı ebatları size sunabilecek koltuk takımlarına göre daha avantajlıdır. Eviniz için en uygun ve en kaliteli modeli satın almadan önce Divanev’de sizin için bir araya getirilen seçenekleri inceleyebilir, renk çeşitlerine göz atabilirsiniz. Ardından, eviniz için doğru modeli kolayca belirleyerek yaşam alanınıza daha kullanışlı ve keyifli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.