Ev Dekorasyonunda Küçük Dokunuşlar ile Büyük Farklar Yaratın

Evde geçen zamanı olduğundan daha keyifli hale getirmenin pek çok yolu bulunur. Üstelik bunu yapmak için zannedildiği gibi yüksek bütçeler harcamaya da gerek yok. Dilerseniz çok küçük dokunuşlarla bile büyük farklar yaratarak ev dekorasyonunuzu yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Siz de yaşam alanınızda keyifli değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız sizin için hazırlanan ev dekorasyonu fikirleri içeriğini okumaya devam edebilirsiniz.

Yeniliğe Salon Dekorasyonu ile Başlayın

Salon, evde neredeyse en fazla zaman geçirilen alanların başında gelir. Evinizde değişiklik yapmaya salon dekorasyonu ile başlayabilir, yeni dekorasyonu tasarlarken öncelikle mevsimsel etkileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Yazın sıcak aylarında halıları kaldırıp kilimler serebilir, koltuk şallarını ve masa örtülerini keten kumaşlarla değiştirebilirsiniz. Pamuk kumaşlı kırlentler yine salon dekorasyonunuzun havasını değiştirmek konusunda size fazlasıyla yardımcı olabilir. 

Mevsim geçişlerine göre kullandığınız tekstil ürünlerinde dokunuşlar yapmak hem evinizin havasını değiştirir hem de size ortamda yenilik hissini yaşatır. Yazın sıcak günlerinde pamuk ve keten gibi kumaşlar kullanabileceğiniz gibi kış aylarında da kadife ve şönil gibi dokulara evinizde yer açabilirsiniz. 

Kış havasını salonunuzda vurgulamak için sadece tekstil ürünleri kullanmanız yeterli olmayabilir.  Kalın ve büyük beyaz mumlar alabilir, orta sehpa üzerinde dekoratif olarak sergileyebilirsiniz. 

Herhangi bir eşyayı değiştirmeden var olan parçalar ile değişiklik yapmak isterseniz de salonda yer alan mobilyalar ile işe başlayabilir ve koltuk takımı ile yemek masasının yerini değiştirebilirsiniz. Odanın en çok ışık alan pencere yakınlarına koltuk koyabilir ve gün ışığından alacağınız verimi en üst düzeye çıkarabilirsiniz. 

Yemek masasının arkasında kalan duvarda ayna mevcut ise bir tablo asabilir, farklı bir görünüm yaratabilirsiniz. Aynı zamanda duvarda yer alan aynanın her iki yanında konumlandırılan aplikler de yine dekorasyonda büyük etki yaratan küçük dokunuşlardan biri sayılabilir.

Modern Ev Dekorasyonu Her Zaman Ayrıcalığını Korur

Salonda ufak dokunuşlar yaparak başladığınız dekorasyon değişikliğini evinizin geneline yayabilir, hatta dilerseniz modern ev dekorasyonu kodlarını evin tamamında uygulayabilirsiniz. Modern ev dekorasyonu, yıllar geçmesine rağmen ilk günkü yenilik hissini size sunmaya devam eder. 

Peki modern ev dekorasyonu nasıl olur? Modern ev dekorasyonu için ne yapmak gerekir? Aklınızda bu gibi sorular varsa sizin için hazırlanan yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. 

Modern ev dekorasyonu için eşyaları baştan sona yenilemeniz gerekmez. Ufak parçalar üzerinde yapacağınız dokunuşlar size istediğiniz görünümü sunabilir. Kremin farklı tonları ile tonsürton dokular yaratmak, minimal çizgilere sahip mobilyalar ya da camlı dekoratif objeler kullanmak aradığınız modern ev dekorasyonu görünümünü size sağlayabilir. Eşya yenilemek gibi bir düşünceniz de söz konusu ise yalın çizgilere sahip, monokrom renklere sahip parçalara şans verebilirsiniz. 

Aydınlatmada, dekorasyonda kullanılan renklere göre ışıklandırma yapılması da yine dekorasyonun kalitesini ortaya çıkaran bir diğer önemli detaydır. Ortamın renkleri ile alakası olmayan aydınlatma ışığı seçmemeye oldukça özen göstermelisiniz. Evinizde aydınlatma aracı olarak sadece avize kullanıyorsanız abajur gibi objelere de şans verebilirsiniz. Aydınlatmanın tek başına dekorasyon için ne denli önemli olduğunu öne çıkarmak için abajur iyi bir fikir olabilir.

Eve Girişte Önemli Bir Detay: Antre Dekorasyonu

Yaşam alanınıza, evinize girerken ya da misafirlerinizi kapıda karşılarken keyifli bir antre dekorasyonuna sahip olmak istemez misiniz? Aslında ev dekorasyonu önerileri incelenirken aynı derecede antre dekorasyonu için de özen gösterilmesi gerekir. Ayakkabılık, ayna, dresuar gibi olmazsa olmaz parçaların yanında antre aydınlatması, duvar rengi ve hatta duvar kağıdı gibi detaylara da öncelik verilmesi gerekebilir. 

Antre olarak kullanılan alan yeterince geniş ve güneş ışığı alan bir bölüm ise koyu renk duvar boyası ve koyu renk aksesuarlar tercih edilebilir. Şayet antre dar bir alandan oluşuyorsa yapılması gereken açık renkler seçerek aydınlık bir mekan yaratmak olmalıdır. Mekan genişliğinden bağımsız olarak antre dekorasyonunda ayna kullanılarak mekana derinlik kazandırılabilir. 

Antre dekorasyonunda anahtar parçalardan biri olan dresuar ise dekoratif objeler sergilemek için faydalı bir seçim olabilir. Ayna ve kurutulmuş çiçeklerle dolu bir vazo, antre dekorasyonunda dresuarın önemini ortaya çıkaran detaylar olabilir.

Ev Dekorasyonu Önerileri ile Yenilikçi Stiller

Dekorasyon ürünleri seçerken mevcut stilinizi korumanın yanı sıra yenilikçi stillere de şans verebilirsiniz. Salon dekorasyonunuz baştan sona modern bir görünüme sahip ise daha farklı bir stile sahip abajur, lambader ya da ayna gibi ürünlerle dikkatleri başka noktaya toplayabilirsiniz. Halılarınızı farklı stillerde tercih edebilir, karışık dokular yaratabilirsiniz. 

Ev dekorasyonunda yerini her zaman koruyan çerçeveler ile galeri duvarları oluşturabilirsiniz. Salonda yemek masası ya da büyük koltuğunuzun ardında kalan duvara çeşitli ebatlarda ve farklı stillerde resim çerçeveleri asabilirsiniz. Bu sayede dekorasyonda yenilik yapabilir üstelik de çerçeveler için de sergilediğiniz fotoğrafları günlük yaşamınıza dahil edebilirsiniz. 

Evinizde ufak dokunuşlar yaparak hem dekorasyonu yenileyebilir hem de yaşam alanınıza biraz daha keyif katabilirsiniz. Üstelik bu dokunuşları sadece mobilyalar veya dekoratif objeler ile değil duvar boyası ile de yapabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken evinize en yakışacak duvar boyası rengini bulmak ve o renk ile duvarları boyatmak. 

Dekorasyonda önemli dokunuşlardan biri de yeşil yapraklı bitkilerin salonda konumlandırılması sayılabilir. Çeşitli boyda saksılar içinde yer alan birbirinden canlı ve parlak bitkilerin ortama sağlayacağı görsellikten yararlanılabilir. Salonunuzda bol ışık alan bir konumda saksı bitkilerine de bir yer ayırabilirsiniz. 

Ev dekorasyonu pek çok kişiye keyif veren bir uğraş olarak sayılabilir. Siz de ev dekorasyonunuzda küçük dokunuşlar ile büyük farklar yaratmak isterseniz Divanev’in sunduğu onlarca yenilikçi tasarıma hemen göz atabilirsiniz. Salonunuzdan yatak odanıza, dekoratif objelerden ev tekstili ihtiyacınıza kadar aradığınız pek çok ürünü Divanev’de bulabilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.