Dresuarlar

Dresuarlar

Çekmeceli, aynalı modelleri bulunan; ahşap, mermer, metal gibi malzemeler kullanılarak tasarlanan uzun ayaklı, dekoratif eşyalara “dresuar” denir. Yaşam alanlarında özellikle antrelerde kullanılan bu eşyalar, zarif görünümleri ile bulundukları alana farklı bir hava katar. Model, tasarım, renk ve kullanılan malzeme bakımından farklı birçok çeşidi bulunur. Fonksiyonel özelliklerle donatılan modeller şık görünüm ile beraber kullanım avantajı da sunar. Siz de Divanev’in modern dresuar modelleri ile evlerinize sade ve zarif bir görünüm katabilirsiniz.

Farklı Zevklere Seslenen Dresuar Çeşitleri

Genellikle yaşam alanlarının antre olarak adlandırılan giriş bölümüne yerleştirilen bu mobilyalar, birbirinden farklı tasarımları ve kullanım özellikleri ile kullanıcılara seslenir. Ahşabın değişik tonlarının kullanıldığı ürünlerin yanı sıra mermer, metal ya da metal ahşap kombinasyonundan oluşan ürünler de bulunur. Çekmece ve ayna alternatifleri ile farklı kullanım amaçlarına hizmet eden modeller ile beraber raf ya da sehpayı andıran tasarıma sahip sade modeller de gereksinimlere cevap verir.

Petek üstü dresuar modelleri, yaşam alanlarında çok sayıda bulunan ve dekoratif görüntünün bozulmasına neden olan peteklerin hoş bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Estetik ayakları, kafesli tasarımları ya da sehpayı andıran sade görünümleri ile petek üstü modeller, peteklerin oluşturduğu karmaşık görüntünün giderilmesini sağlarken, dekorasyona da hoş bir hava katar.

Değişik Renk Seçenekleri ile Dresuar Modelleri

Antreler evlerde dekorasyonun ön plana çıktığı ve ilk izlenimin oluştuğu alanlardır. Ayrıca giriş ya da çıkışta kullanılan telefon, çanta, anahtar gibi eşyaların muhafaza edildiği bölümlerdir. Çekmeceli, aynalı ya da puf detaylı modeller bu bakımdan pratik bir kullanım vadeder. Aynalı dresuarlar, eve giriş ya da çıkış anlarında kullanılırken, modern ya da klasik görünümleri ile mekanlara ferahlık da katar. Tekli ya da çoklu seçenekleri bulunan aynalar genellikle duvara monte edilerek kullanılır. Klasik parlak aynaların yanı sıra karartma aynalara da modellerde yer verilir.

Bu ürünler sadece ayaklı sehpa olarak tercih edilebileceği gibi set olarak da kullanılabilir. Dresuar takımı içerisinde ayaklı sehpa, ayna, puf ya da dekoratif tabure gibi parçalar bulunur. Beğeniye ve kullanım amacına göre ürünleri takım halinde almak ya da parça sayısını azaltmak mümkündür.

Ekrudan zümrüt yeşiline, siyahtan mint yeşiline kadar uzanan geniş bir yelpazede renk seçenekleri bulunan ürünlerde kaliteli ve dayanıklı ahşap malzemenin yanı sıra metal ve mermer detaylara da yer verilir. Zarif ve estetik duruşu ile öne çıkan siyah dresuar ve beyaz dresuar çeşitleri zamansız tasarımları ile her dönem tercih sebebi olur.

Dresuar Kullanım Alanları

Dresuar modelleri en sık antrelerde kullanılır. Çekmeceli dresuarlar telefon, anahtar, cüzdan, çanta gibi eşyaların muhafazası için ekstra alan oluşturur. Ayakkabılık ya da giysi askısı gibi eşyalar ile dekore edilip vestiyer olarak değerlendirilebilir.

Yatak odasında makyaj masası, yemek odasında ise konsol olarak kullanılabilir. Çekmecesi bulunan modellerde makyaj malzemeleri ya da masa örtüsü gibi eşyalar muhafaza edilebilir. Salon ya da oturma odaları için ise şık ve dekoratif bir unsur olarak değerlendirilebilir. Üzerinde şamdan, vazo, abajur, çiçek ya da çeşitli objeler sergilenebilir. Raf ya da çekmecelerinde dergi ve kitaplar saklanabilir. Aynası bulunmayan modeller, uygun tablolar ile dekore edilerek ortama farklı bir hava katılabilir. Kalabalık bir görüntüye neden olan çeşitli eşyalar şık kutular içerisine konularak raflı modellerde muhafaza edilebilir. Böylece dekorasyon bozulmadan ürünlerin işlevsel özelliklerinden yararlanılmış olur.

Her Bütçeye Hitap Eden Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Dresuar fiyatları ürünlerin malzemesine, kalitesine, ölçüsüne, marka ve modeline, tasarım detaylarına, işlevsel olup olmamasına göre değişiklik gösterebilir. Sehpa, puf, ayna gibi parçaların sayısı da fiyatlarda değişime neden olabilir. Takım halinde satışa sunulan modellerin fiyatları ile tek satılan ürünlerin fiyatlarında farklılık görülebilir. Model ve fiyat bakımından çeşitlilik gösteren ürünler arasından bütçeye uygun, şık tasarımlara ulaşmak mümkündür.

Siz de evinize şık ve ferah bir hava katmak için dresuar kullanmayı düşünüyorsanız Divanev’in farklı beğenilere seslenen birbirinden kullanışlı modellerini web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Dresuar fiyatlarını ve dresuar ölçülerini inceleyerek bütçenize, zevkinize ve evinize en uygun ürünleri belirleyebilir, seçtiğiniz modelleri satın almak için en yakın Divanev mağazasını ziyaret edebilirsiniz.
Arrow

Arrow

Romana Dresuar

Beyaz

7.110,00 TL Kasada %35 İndirim 4.621,50 TL

G:1212 Y:873 D:454

a
Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.