Yatak Odalarınızı Yaza Hazırlayacak Ufak Dokunuşlar

Bahar ve yaz ayları geldiğinde tüm karanlık ve sıcak kış dekorasyonlarından kurtulmanın da vakti gelmiş demektir. Özellikle yatak odası dekorasyonunu yaza hazırlamak oldukça önemlidir. Yaz ilerledikçe ve sıcaklıklar arttıkça tüm günü dışarıda geçirmek de zorlaşır. Bu nedenle evinizde olduğunuz zamanlarda doğru bir atmosfer daha da önem kazanır. Doğru dekorasyon öğeleriyle, o harika yaz havasını yatak odanıza getirebilirsiniz. Örneğin mavi, yeşil, sarı, kırmızı, pembe ve turuncu gibi farklı renkleri beyaz ile kombinleyerek yatak odasında dingin bir bütün oluşturabilirsiniz. Yatak odası duvar renkleri dekorasyonunda son derece önemlidir. Odadaki en büyük duvarı beyaza, dar bir duvarı renkli boyamayı da tercih edebilirsiniz. Bu duvar için pastel bir renk seçebilirsiniz, böylece yatak odası dekorasyonunuzda temel renkleri belirlemiş ve diğer öğeleri düzenlemek için iyi bir başlangıç yapmış olursunuz. İşte enerjik, ferah, rahatlatıcı ve huzur dolu bir yaşam alanı elde etmenizi sağlayan yatak odası dekorasyon fikirleri!

Yatak Odanızdaki Tüm Kış Aksesuarlarını Değiştirin

Yatak odanızı renkli aksesuarlarla doldurabilirsiniz. Öncelikle kış aksesuarlarını kaldırmakla başlayın. Böylece odanın boş ve sade halini daha rahat görebilir ve nelere ihtiyacınız olabileceğini tespit ederek bir konsept oluşturabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunda büyük bir kısmı sade tutarak farklı konseptler denemeniz de mümkün. Çünkü odanın temel renklerini daha sade dekore ettiğinizde, farklı renkleri daha rahat kullanabilirsiniz. Örneğin, renkli (komodin) bir masa ve kilim tercih edebilirsiniz. Dolabın üzerine renkli bir vazo veya lamba yerleştirmek de iyi bir fikirdir.

Rengarenk Eşyalar ve Aksesuarlar Yerleştirin

Parlak ve renkli aksesuarlar, renkli kırlentler, yeni abajurlar ve farklı bir kilim ile yaz enerjisini yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Yatak odanızın mümkün olduğunca ferah ve canlı görünmesi için açık renkler kullanın. Yazlık yatak odası dekorasyonu için gerçek bir trend, yatak odasında doğal unsurların kullanılmasıdır. Odun, dallar ve yaprakları duvar dekorasyonuna dahil edebilirsiniz. Bu unsurlar, yatak odasının yanı sıra evin tüm alanlarının ferah bir görünüme sahip olmasını sağlar. Dışarıdan gelen o yaz hissini içeriye daha da fazla getirmek için bitkilerden oluşan yatak odası aksesuarlarından ve çiçeklerden de yararlanabilirsiniz.

Yaz Temalı Çerçeveler Kullanın

Yatak odası duvar dekorasyonu, tüm odanın ambiyansını değiştirebilecek etkiye sahiptir. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunda duvarlara daha fazla özen gösterebilirsiniz. Örneğin tropik temalı çerçeveli tablolardan bir galeri oluşturabilirsiniz. Tablolar açık hava tazeliğini yatak odanıza getirmenin ideal bir yoludur. Birkaç eğlenceli yaz temalı posteri, neşeli renklerde yaz konseptine uygun çerçevelerle eşleştirebilir, yatağınızın üzerine veya başka bir boş yere asabilirsiniz. Böylece tüm yaz boyunca rahat bir yaz atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda dresuar bulunan bir duvar tercih ederseniz yatak odası bitkileri ile mükemmel bir köşe elde edebilirsiniz.

Işığı ve Aydınlatmaları Düzenleyin

Yaz ayları yatak odası dekorasyonunuzu canlandıracak diğer bir unsur ise aydınlatmadır. Öncelikle odanızın alabileceği maksimum ışığın içeri girmesine izin verin. Koyu renklerde perde ve güneşlikleri kenara kaldırın, daha uçuk tüller ve perdelerle değiştirin. Ardından aydınlanmayan bölgeler için yatak odası aydınlatma öğeleri seçin. Örneğin hasır, ahşap detaylı ya da metal malzemeden yapılan bir abajur, lambader tercih edebilirsiniz. Bu öğeler aynı zamanda yaz akşamları kitap okumak için de mükemmel bir alan sağlar. Modern dekorasyonlar için metal ve camın birleşiminden oluşan gold sarkıt ve lambaderler tercih edebilirsiniz. Bu tür aydınlatmalar aynı zamanda her mevsime uygun olduğu için yatak odanızın her zaman güncel kalmasını sağlar.

Işığı Yansıtan Nesneler Kullanın

Yatak odası dekorasyonunda aydınlatma kadar önemli diğer bir konu ise ışığın etkili kullanımıdır. Daha aydınlık ve ferah bir yatak odası için açık renkli duvar ve mobilyalar iyi fikirdir. Ancak pastel tonlarını ve daha koyu renkleri tercih etmek istediğinizde ise ayna gibi yansıtıcı öğelerden yardım alabilirsiniz. Çünkü beyaz gibi renkler pencereden gelen ışığın daha geniş alana yayılmasını, aynalar ise hem yatak odanızın daha geniş görünmesini hem de doğal ışığın ulaşmadığı alanların aydınlatılmasını sağlar. Yatak odası düzeni de aydınlatma için oldukça önemli. Bu nedenle eşyaların düzenini doğal ışığa göre planlayabilirsiniz. Örneğin; makyaj masanızı pencerenin tam karşısına yerleştirebilir, üzerine büyük bir şifonyer aynası asabilirsiniz. Böylece ışığı odaya daha iyi şekilde dağıtabilir ve makyajınızı doğal ışıkta yapabilirsiniz.

Tekstil Ürünlerinizi Daha Canlı Renklerde Seçin

Yatak, büyük bir nesne olduğu için yatak odasında göze çarpan eşyalardan biridir. Bu nedenle yatağınızda renkli bir nevresim tercih edebilirsiniz. Çiçekler, hayvanlar veya diğer renkli figürlerle süslenmiş güzel bir nevresim yaz havasını odanıza yansıtmak için idealdir. Yatağın üzerine uyumlu kırlentler yerleştirebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda kışa ait yüksek havlı bir halının da kaldırılması gerekir. Kışlık halının yerine daha ince ve İskandinav stili gibi hemen her konsepte uyan kilim ve halı kullanabilirsiniz.

Pencere Önünde Minder ve Puflar Kullanın

Renkli puf ve minderler yatak odası dekorasyonun vazgeçilmez öğeleri arasında yer alır. Çünkü yatak odası sadece uyumak için değil kaliteli ve dinlendirici vakit geçirmek için de idealdir. Bu nedenle modern tarza uygun renkli kumaşlardan yapılan puflar seçebilirsiniz. Pencere önünde elde edebileceğiniz bu alan, yaz havasından sonuna kadar yararlanmanız ve bahar esintileri ile kitap okuyup serinletici soğuk çayınızı yudumlamanız için son derece idealdir. Odanız küçükse daha fazla konfor için yer minderlerini, büyükse puflu berjerleri de tercih edebilirsiniz. Siz de yatak odanızı yaza hazır hale getirmek isterseniz tüm bu ipuçlarından yararlanarak enerjik ve aynı zamanda huzur dolu bir yaşam alanı elde edebilir, ihtiyacınız olan mobilya, aksesuar ve tamamlayıcı ürünleri Divanev koleksiyonları arasından dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.