Köşe Dolap Seçimi: Alanınızı En Verimli Şekilde Kullanmanın İpuçları

Köşe dolap, yaşam alanlarınızı daha verimli şekilde kullanmanız için tasarlanan mobilyalar olarak karşınıza çıkar. Tasarımlar, evinizin köşelerini en iyi şekilde değerlendirmenizin yanı sıra bulunduğunuz alanı genişletmek için de oldukça kullanışlı seçeneklerdir. Kullanım amacına göre köşe dolap modelleri, dar ve geniş alanlar için birçok farklı ebat ve renklerde dizayn edilir. Böylelikle evinizi yenilemek istediğinizde sizlere geniş çaplı seçim imkanı sunar. Divanev’in yenilikçi çözümleriyle tasarladığı köşe dolap modelleri, ihtiyacınıza uygun depolama alanları ve ferah yaşam alanları kazanmanıza yardımcı olur. Dekorasyonunuzu kullanışlı hale getiren yardımcı alternatifler, aynı zamanda modern görünümleri ile her zevke ve bütçeye hitap eder.

Köşe Dolap Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

İdeal bir köşe dolap modeli, ihtiyaç duyduğunuz anlarda sizlere kullanım kolaylığı sağlamalı ve dekoratif stilinizde uyumlu görünüm elde etmenize yardımcı olmalı. Köşe dolap, sadece köşelerde kullanılması uygun şekilde tasarlanır. Dolayısıyla model seçerken ürünü yerleştireceğiniz köşenin, köşe dolap için uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Ürün, köşeye doğru şekilde yerleştirilmelidir. Dolayısıyla dolap seçimine başlamadan önce atmanız gereken ilk adım, köşenin ölçüsünü doğru şekilde almaktır. Ölçü, köşe dolabın boyutunu ve şeklini belirlemede temel kriterdir. Duvar yüksekliği, genişliği, açısı göz önünde bulundurmanız gereken detaylar olarak sıralanır. Sonraki aşamada seçeceğiniz köşe dolap ölçüleri, ölçü aldığınız alana uygun olmalıdır. Ayrıca dolabın modüllerin ayrılabilir olması da sonraki zamanlarda yapacağınız dekorasyon değişikliği için yarar sağlayabilir. Ayrılabilir dolap modüllerini duvarınızın ölçülerine göre köşe dolap yanına yerleştirebilirsiniz. Sizin için doğru ürünü satın almadan önce dolabın tasarımını detaylı olarak incelemeniz gerekir.

Seçeceğiniz mobilyanın rengi de dekorasyon oluşturmada oldukça önemlidir. Çünkü günün en fazla vakit harcandığı yaşam alanları hem kullanım hem de görünüm açısından sizi yeteri kadar tatmin etmelidir. Zevkinize hitap eden uyumlu bir dekorasyon, kişisel tarzınızı bulunduğunuz ortama yansıtmayı başarır. Uzun vadeli olarak kullanmak istediğiniz köşeli dolabınızın diğer mobilyalara, duvar rengi, eşya ve aksesuarlarda sıklıkla tercih ettiğiniz renklere, desenlere ve mimari detaylara uyum göstermesi gerekir. Koyu renk mobilyalara sahipseniz dolap seçiminizi de koyu renkten yana kullanmanız, dekoratif bir bütünlük elde etmenizi kolaylaştırır. Bununla birlikte koyu renkli mobilyalarınızı açık renkli bir köşeli dolap ile ya da açık renkli mobilyalarınızı koyu renk bir köşeli dolap ile kombinleyebilir, dekorasyonda kontrast görünüm yaratabilirsiniz. Açık renkli köşe dolap modelleri genellikle küçük alanlara ferahlık katmakta oldukça başarılıdır. Koyu renkler ise büyük alanlara sıcaklık katar.

Kendiniz için en ideal ürünü bulduktan sonra ürün kalitesini de göz ardı etmemeniz gerekir. Ürünün kullanıldığı materyal, kullanılan kaplama ve işçilik, kaliteyi yansıtan önemli detaylardır.  Bu kriterlere sahip tasarımlar, uzun yıllar konforlu deneyimlere eşlik edebilir. Doğru seçimler için koleksiyonun önde gelen köşeli dolap modellerinden ilham alabilirsiniz. 

Köşe Dolap Modelleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Divanev köşe dolabı çeşitleri birçok farklı tasarımlara sahiptir. Ürünler kapak sayısına, ebatına, rengine ve tarzına göre farklılık gösterir. Koleksiyonda yer alan köşeli gardırop tasarımları günlük kıyafetleriniz, mevsim geçişlerinde kaldırmak istediğiniz yazlık ve kışlıklarınız, özel kıyafetleriniz, aksesuar ve depolamak istediğiniz diğer birçok farklı eşyanız için oldukça pratik bir seçimdir. Beğendiğiniz ürünü ister köşe elbise dolabı, isterseniz giyinme odasında köşeli giyinme dolabı olarak kullanabilirsiniz. Misafir odaları, dinlenme odaları ve depolama alanlarında da çok amaçlı olarak bu tasarımlardan faydalanabilirsiniz. Gardırop modellerinin kayda değer avantajlarından biri de modüllerin ayrılabilir ve dönüştürülebilir olmasıdır. Böylelikle raf sistemi düzeninize ya da duvar genişliğine göre modülü birleştirebilir, farklı odalarda da ayrı olarak kullanabilirsiniz. Divanev mobilya koleksiyonunda birçok kullanım amacına uygun kaliteli ve ergonomik modeller mevcuttur. Rio, Marla, Lodi, Romana köşe dolap modelleri koleksiyonun önde gelen işlevsel köşeli dolap modelleridir. Model serileri, dilerseniz şifonyeri ve yatağı ile birlikte takım halinde, dilerseniz ayrı dolap olarak satışa sunulur.

Köşe Dolap Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Koleksiyonun sevilen tasarımlarından Rio köşeli dolap modeli, hem sade hem de işlevsel özellikleri ile dikkat çeker. Kumtaşı ve açık meşe renk kombinasyonlu Rio köşe dolap modeli, krem ve meşe renginin birleşimi sayesinde odanızda ferah bir atmosfer oluşturur. Aynı zamanda membran kapaklı model, 3 boyutlu görünümü ile mekanda derinlik etkisi yaratır. 3 farklı gardırop alternatifi ve fonksiyonel modül çeşitliliği sayesinde evinizin istediğiniz köşesine uygun olarak yerleştirebilirsiniz. Açık renkli diğer bir alternatif olan Romana köşeli dolap, krem renk tonlu, 3 farklı ölçüde dolap alternatifine sahip sade tasarımlı bir üründür. Dolabın kapaklarında altın renk dekoratif kulp detayı, ürüne şık bir görünüm katar.

Tercihinizi koyu renklerden yana kullanmak istediğinizde Marla 3 kapaklı yatak odası köşe dolap modeli, koyu ceviz ve siyah renk kombinasyonu ile öne çıkar. Geometrik desenli modül kapakları, tasarıma hareketlilik katar. Geniş iç hacme sahip dolap modeli, modülleri farklı şekilde düzenlemenize imkan sağlar. Koleksiyonun minimalist özellikli köşeli dolap modeli Lodi, açık meşe rengi ve koyu gri renk kombinasyonu ile beğeniye sunulur. Dolap, 7 farklı dolap alternatifi ile geniş uygulama alternatifine sahiptir. Ürün modülünün kapağı sürgülü olup, 5-4-3 kapaklı dolaplarda kullanılabilen opsiyonel çekmece modüllerine sahiptir. Sürgülü kapaklar ve çekmece modülleri, dolabın iç hacmini artırmaya yarar. Dolap kapağı, mermer desen detaylarının kullanıldığı bir ayna ile tasarlanmıştır. 

Divanev, kaliteli ve sıra dışı tasarımları ile sizlere uzun ömürlü ve pratik deneyimler sunar. Yaşam alanlarınızı işlevsellikle buluşturmak istediğinizde Divanev, sizin için birçok cazip seçenekli yatak odası köşe dolap modellerini koleksiyonunda bir araya getirir. Siz de Divanev’in web sayfasını ziyaret edebilir, satın almak istediğiniz ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürüne Divanev ayrıcalığı ile sahip olabilir, yaşam alanlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.