Halı

Halı

Yaşam alanlarına şık ve dekorasyona uygun bir görünüm kazandırmak için halılar kullanılır. Kışın evin ısıtması için izolasyona yardımcı olan yaz aylarında ise ince modelleri tercih edilen halılar ile siz de evinize farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Divanev halı tasarımları arasında trend görünümlerin yanı sıra klasik modelleri de bulabilir, evinizin tarzına en uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Bütçe dostu halı fiyatları ile ihtiyacınız olan ürünü siteden inceledikten sonra mağazalardan satın alabilirsiniz.

Divanev Halı Modelleri

Evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız bütçenizi zorlamadan belirgin bir tarz yaratmanın en kolay yolu ev tekstilinde değişiklik yapmaktır. Yenilikçi ve modern renkleri kullanarak mobilyaların daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz. Divanev halı çeşitleri kalitesi, dokusu ve fonksiyonel özellikleri ile yapacağınız değişimler için idealdir. Farklı ebat, renk, desen ve ipliklerle üretilen tasarımlar ile yaşam alanlarında konforlu ve trend görünümler yakalayabilirsiniz. Desenler; eski kilimler, yenilikçi modern şekiller, klasik görünümler gibi birçok farklı modele sahiptir.

6 ve 4m2 halı ev dekorasyonu için en çok tercih edilen ölçüler arasında yer alır. Divanev halı modelleri birden fazla ölçü seçeneğinde sunulabilir. Bu nedenle beğendiğiniz modelin salon, yatak odası ya da mutfağa uygun ölçülerde olanını bulabilirsiniz. Aynı modele sahip serilerin farklı renk ve ölçülerde üretilen çeşitleri kullanıcıya seçenek sunar. Krem, antrasit, gri halı gibi aynı modele ait farklı renkleri değerlendirerek dekorasyon tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yenilikçi ve modern görünümlere yer verilen koleksiyonlarda geometrik, asimetrik ve yuvarlak halı gibi farklı kesimleri bulursunuz. Yaşam alanında yeni bir tarz denemek istiyorsanız alanı en verimli şekilde kullanabileceğiniz şekle karar verebilirsiniz. Asimetrik modellerde sağ – sol gibi farklı yönlere dönük tasarımlar da vardır. Hav yüksekliği ve iplikleri birbirinden farklı olarak tasarlanan ürünlerde çoban dikişi gibi el işçiliğine ait özel detaylara da yer verilir.

Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ya da iş yerini daha iyi göstermek için seçim yapmayı düşünüyorsanız bazı detaylara özellikle dikkat etmelisiniz. Mutfak, hol, antre, yatak odası, çocuk odası ve salon halı modelleri için farklı özellikte ürünlere ihtiyacınız olabilir. Karar verirken dikkat edilmesi gereken konulardan ilki kalitedir. Uzun yıllar kullanmak istediğiniz ürünün dokuma sıklığı, iplikleri, kullanılan boyanın türü ve işçiliği iyi olmalıdır. Divanev ürünleri kalite ve estetik öncelikli olarak üretildiğinden gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz.

Halılar farklı ebatları ile mekanın boyutuna uygun seçilir. Fakat 4 metrekare halı en ve boy olarak farklı çeşitlere sahip olabilir. Bu nedenle 4 ve 6 metrekare halı ölçüsünü baz almak tek başına yeterli değildir. Şekil ve ölçü olarak mekanın geneline uyumlu karar verilmelidir.

Üretim sırasında yün, akrilik, polipropilen, polyamid ve polyester gibi farklı iplikler kullanılır. Her iplik türü kendi içinde avantaj ve dezavantaja sahiptir. Bu nedenle modelin kullanım alanı, mevsim, şehir hava sıcaklıkları, binanın yalıtımı, ısıtma şekli gibi açılardan işlevsellik sunması gerekir. İplik dokuma sıklığı ürün ağırlığını doğrudan etkiler. Hafif bir model istiyorsanız hav yüksekliği ve dokuma sıklığı az olan modellere yönelmelisiniz. Dokuma tekniği, renklerin tonu ve desenlere dikkat etmelisiniz. Ekran ve stüdyo ışığı nedeniyle gerçek renklerle canlı görünüm arasında fark olabilir. Divanev mağazalarında beğendiğiniz ürünü görerek renk kontrolü yapma şansınız vardır.

Halı Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Hayalinizdeki ürünü almadan önce ölçü belirlemek en önemli konular arasında yer alır. Genellikle metrekare cinsinden ifade edilen ürünlerin temelde ebatları konusunda büyük farklar olur. Beğendiğiniz model serildiğinde ancak ölçüleri uyumluysa istenilen sonucu verir. Bu sebeple ölçüyü henüz ürüne karar vermeden önce belirlemekte fayda vardır.

Ölçü belirleme sırasında mobilya yerleşimleri müsaitse +20 / -20 cm’e kadar farklar kabul edilebilir. Ölçü alırken ürün zemine serildiği zaman mobilyanın altında mı kalacak, aralardaki boşluğu mu kapatacak konularını netleştirmelisiniz. Örneğin yemek masası ve sandalyesi için ürün mobilyanın altında kalır ve sandalyeye oturur pozisyondayken de ayakların altında olması tercih edilir. Koltuk takımının olduğu bölge için ayaklara kadar gelen fakat mobilya altına girmeyen ürünler seçilebilir.

4 metrekare halı ölçüsü genellikle ortalama ve yaklaşık değeri ifade eder. Modeller 1.60 x 2.30 cm ve yaklaşık ölçülerde olabilir. 6 metrekare halı ölçüleri 2.30 x 2.90 gibi büyük boyutlu ya da 1.95 x 2.95, 2.00 x 2.90 cm gibi yaklaşık ölçülerde üretilir. Ürün seçimi yaparken ölçülerini detaylı olarak kontrol edebilir, en ve boy olarak uygun olana karar verebilirsiniz. Desenlerin tek yönde izlemesi varsa desen yönünü görünmesini istediğiniz şekilde seçerken ebat kontrolü yapmalısınız.

Divanev Halılarda İşlevsellik

Seçim yaparken beklentinizi karşılaması için estetik kaygılar kadar ihtiyaçlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Divanev ürünleri arasında yıkanabilir, kaymaz tabanlı, kolay silinen, tüy tutmayan gibi birçok farklı özelliğe sahip model bulabilirsiniz. Modeller arasından karar verirken bu özelliklere de göz atarak doğru karar verebilirsiniz. Örneğin evcil hayvanınız varsa tüy tutmayan, yıkanabilir model sizin için temizliği oldukça kolay hale getirir. Zemin kaygan olduğunda çocuklar evin içinde koştururken düşme tehlikesi yaşar. Bu nedenle özellikle yolluk halı seçiminde kaymaz taban güvelik için de önemli hale gelir.

Kaymaz taban halı zemine tutunan malzemesi sayesinde üzerinde yürürken ürünün hareket etmesini engeller. Hızlı yürüme, koşma gibi eylemlerin birçoğunda sabit kalır ve takılıp düşme riskini azaltır. Ayrıca sürekli hareket olan ayak altı yerlerde ürünün yer değiştirmesi dekorasyonu bozabilir. Kaymaz tabanlı model seçimi yaparak sürekli ürünü düzeltme ve çekiştirme ihtiyacından kurtulabilirsiniz. Ağır yapılı modeller de kaymaz taban olmasa da çoğunlukla sabit kalabilir.

Yıkanabilir halı evcil hayvan, çocuk olan evlerde ve ofislerde işlevseldir. Yaz aylarında ısıtma sorunu olmadığı için genellikle kolay yıkanan ince dokunmuş olanlar tercih edilir. Evinizi temiz tutmak konusunda kolaylık arıyorsanız bu ürünler tam size göredir. Modeller arasından dekorasyona en uygun renk ve desene karar vererek makinede yıkanabilir bir ürün sahibi olabilirsiniz.

Divanev Halı Fiyatları

Evinizde gösterişli ve yıllar boyu ilk günkü kalitesinde kullanmak istediğiniz bir ürün istiyorsanız Divanev doğru adrestir. Estetik tasarımların kalite ve iyi işçilik ile bir araya geldiği modeller farklı tarz ve ihtiyaçlara uyumludur. Ulaşılabilir halı fiyatları cebinize dost olurken farklı bütçeye sahip insanlara hitap eder. Ürün fiyatlarının belirlenmesi sırasında farklı kıstaslar kullanılır. Ölçü, kullanılan malzeme, teknik, hav ve dokuma sıklığı, tasarım gibi unsurlar bunlardan bazılarıdır.

Halı çeşitleri için fiyata etki eden en önemli unsurların başında ölçü gelir. Aynı koleksiyona ait renk, desen, dokuma ve şekil açısından tıpatıp benzer iki ürünün ölçü nedeniyle fiyatı farklı olabilir. Ebat büyüdükçe kullanılan malzeme ve üretim süresi artar. Bu nedenle fiyat da doğru orantılı olarak yükselir. Ürünün değerini etkileyen bir diğer unsur kullanılan malzemedir. Malzeme maliyetleri fiyatlara direkt olarak etki ettiği için birebir aynı ölçülerde olan modelin iplik farkı nedeniyle değeri farklılaşır.

Tasarımın nasıl olduğu da ürün değerini etkileyen unsurlar arasında sayılabilir. Yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen, asimetrik ya da geometrik şekillerin üretimi sırasında farklı teknikler ya da tezgahlar kullanılabilir. Şekilde oluşan farklılıklar üretim süreci ve maliyetleri değiştirerek değerinde fark oluşmasına neden olur. Bütçenize uygun ve evinizin baş tacı olacak halılara ihtiyacınız varsa modelleri inceleyerek size en yakın Divanev satış mağazasına uğrayabilirsiniz.
Arrow

Arrow

Perila Yuvarlak Halı

1 ölçü seçeneği

4.995,00 TL

Bej

Ilona Halı

2 ölçü seçeneği

2.795,00 TL

Bej

Rakel Halı

2 ölçü seçeneği

3.295,00 TL

Krem

Nataly Halı

2 ölçü seçeneği

2.495,00 TL

Bej

Nataly Halı

2 ölçü seçeneği

2.495,00 TL

Gri

Ombre Yuvarlak Halı

1 ölçü seçeneği

1.995,00 TL

Bej

Ombre Halı

2 ölçü seçeneği

2.995,00 TL

Gri

Ombre Halı

2 ölçü seçeneği

2.995,00 TL

Vizon

Galina Halı

2 ölçü seçeneği

4.695,00 TL

Bej

Galina Halı

2 ölçü seçeneği

4.695,00 TL

Antrasit

Galina Halı

2 ölçü seçeneği

4.695,00 TL

Krem

Glorya Halı

2 ölçü seçeneği

1.445,00 TL

Turuncu

Festiva Halı

2 ölçü seçeneği

1.445,00 TL

Kiremit/Gri

Festiva Halı

2 ölçü seçeneği

1.445,00 TL Kasada %10 İndirim 1.300,50 TL

Gri

Festiva Halı

2 ölçü seçeneği

2.450,00 TL

Mavi/Gri

Festiva Halı

2 ölçü seçeneği

1.445,00 TL

Sarı/Gri

Alegra Halı

2 ölçü seçeneği

3.095,00 TL

Lacivert

Alegra Halı

2 ölçü seçeneği

3.095,00 TL

Krem

Alegra Halı

2 ölçü seçeneği

3.095,00 TL

Antrasit

Krea Halı

2 ölçü seçeneği

3.595,00 TL

Gri / Krem

Krea Halı

2 ölçü seçeneği

3.595,00 TL

Antrasit

Nossa Halı

2 ölçü seçeneği

2.495,00 TL

Açık Gri

Nossa Halı

2 ölçü seçeneği

2.495,00 TL

Bej / Gri

Nossa Halı

2 ölçü seçeneği

2.495,00 TL

Antrasit

Valens Halı

2 ölçü seçeneği

3.095,00 TL

Krem

Perila Halı

2 ölçü seçeneği

2.095,00 TL

Gri

Perila Halı

2 ölçü seçeneği

2.995,00 TL

Bej

Aruba Halı

2 ölçü seçeneği

1.995,00 TL Kasada %15 İndirim 1.695,75 TL

Gri

Elbert Halı

2 ölçü seçeneği

1.895,00 TL Kasada %30 İndirim 1.326,50 TL

Çok renkli

Valeron Halı

1.60x2.30 cm

Kırmızı renk, 2 ölçü seçeneği

795,00 TL

Lorena Halı

1.60x2.30 cm

3 farklı renk, 2 ölçü seçeneği

2.025,00 TL

Pudra

Lorena Halı

1.60x2.30 cm

3 farklı renk, 2 ölçü seçeneği

2.025,00 TL

Su Yesili

Lorena Halı

1.60x2.30 cm

3 farklı renk, 2 ölçü seçeneği

2.025,00 TL

Bordo

Thedora Halı

2 farklı renk, 2 ölçü seçeneği

2.875,00 TL

Gri/Turuncu

Thedora Halı

2 farklı renk, 3 ölçü seçeneği

2.875,00 TL

Gri/Lacivert

Dante Halı

3 farklı renk, 3 ölçü seçeneği

2.670,00 TL Kasada %10 İndirim 2.403,00 TL

Gri

Dante Halı

3 farklı renk, 3 ölçü seçeneği

2.670,00 TL Kasada %10 İndirim 2.403,00 TL

Antrasit/Siyah

Rozy Halı

3 farklı renk, 2 ölçü seçeneği

1.920,00 TL

Bej

Dante Halı

3 farklı renk, 1 ölçü seçeneği

2.670,00 TL

Bej

Lena Halı

2 farklı renk, 3 ölçü seçeneği

2.135,00 TL

Mavi/Gri

Kamelya Halı

2 ölçü seçeneği

1.920,00 TL

Bej

Sira Halı

Vizon renk,3 ölçü seçeneği

1.865,00 TL

Vizon

Libra Halı

Mavi renk, 2 ölçü seçeneği

1.330,00 TL

Mavi

Magnus Halı

Gri renk,2 ölçü seçeneği

635,00 TL

Gri

Florin Halı

Gri renk, 5 ölçü seçeneği

1.915,00 TL Kasada %20 İndirim 1.532,00 TL

Gri

Anemon Halı

Krem renk, 2 ölçü seçeneği

2.900,00 TL Kasada %10 İndirim 2.610,00 TL

Krem

Kalina Halı

Gri renk, 5 ölçü seçeneği

2.135,00 TL Kasada %20 İndirim 1.708,00 TL

Gri

Orion Halı

3 farklı renk, 5 ölçü seçeneği

1.495,00 TL

Mavi

Rozy Halı

3 farklı renk, 2 ölçü seçeneği

1.920,00 TL

Mercan

Sama Halı

2.455,00 TL

Bej

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.