Yeniliğe Siz de Merhaba Deyin: Stil Sahibi ve Şık Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Hayatımızın neredeyse üçte birini yatak odalarında geçiririz. Çoğumuz gözümüzü açtığımızda ilk olarak bir dolap, şifonyer ya da masayla karşılaşırız. Eve girdiğimizde yorgunluğumuzu yatak odamızda dinlenerek üzerimizden atmak isteriz. Tam da bu nedenle yatak odası tasarımları hayatımızın akışında önemli bir yer tutar! Kaliteli bir yaşamın herkesin hakkı olduğunu düşünen, tüketici ihtiyaçlarını önceliği olarak belirleyen Yataş Grup’un yeni markası Divanev; yenilikçi mobilyaları, zengin ürün çeşitliliği ve farklı yatak odası tasarımları ile hemen her stile hitap eder. Siz de Divanev'in özgün ve zarif koleksiyonunda tarzınızı yansıtan mobilyalarla buluşabilirsiniz. Ancak önce güncel dekorasyon tarzlarına göz atmaya ne dersiniz; yeniliği evinize taşıyacak yatak odası dekorasyon stilleri...


Sade ve Şık: İskandinav Stili


Modern yatak odası tasarımları denince aklımıza ilk olarak beyaz ve gri renkleri geliyor. Havadar ve basit bir görünüme sahip olan İskandinav stilinde; beyaz, gri ve siyah odak renkleridir ve ahşap detaylar bolca kullanılır. Gri başlıklı bir bazayı beyaz nevresim takımlarıyla kombinleyebilir, ahşap detaylı dolap ve komodinlerle odanızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.


Renkli ve Samimi: Modern Country
İskandinav stilinin aksine renkli aksesuarların ve örtülerin sık sık kullanıldığı modern country stili, yatak odası tasarımları içerisinde canlı renk ve desenleri seviyorsanız sizin için ideal olabilir. Çiçek desenleriyle bezeli yatak örtüleri, rengârenk yastıklar ve pencere kenarına konulmuş desenli kumaşlı bir berjer, odanıza farklı bir hava katabilir. Daha sade bir görünüm istiyorsanız country stilini gri ve grinin tonlarıyla da kullanabilirsiniz. Bu stilde bolca ahşap detay kullanmayı da unutmamalısınız: Ahşap yatak başlığı ya da çekmeceli bir dresuar odanızda çok şık durabilir.


Sıcak ve Kalabalık: Romantik Stil


Romantik stil yatak odası tasarımı koyu renkleri ve aksesuar kullanmayı seviyorsanız tam size göre. Daha süslü yatak başlıkları, kahve-siyah tonlarındaki mobilyalar, şık halılar ve abajurlar bu stilin olmazsa olmazlarından. Daha modern yatak odası tasarımları hoşunuza gidiyorsa bu konsepti biraz değiştirerek açık tonlarla kullanmanız da elbette mümkün. Toz pembe-gül kurusu tonlarında bir bazayı aynı tonlarda bir yatak başlığıyla kullanabilir, dolap ve makyaj masanızı beyaz tonlarda seçerek odanızda feminen bir görünüm elde edebilirsiniz.


Doğal ve Minimalist: Asya Stili
Küçük yatak odası tasarımları arıyorsanız ve odanızda dinlendirici bir hava yaratmak istiyorsanız Asya stili yatak odası tasarımları tam size göre. Çiçek desenleri, kuş figürleri gibi doğadan esinlenilmiş motiflerin yoğun olarak kullanıldığı bu stilde düzen, simetri ve renk uyumu çok önemli. Asya stili yatak odası tasarımları, gereksiz eşyaların olabildiğince kullanılmadığı ve platform yatakların bolca kullanıldığı bir görünüme sahip. Sade, keskin kenarlı mobilyalar renk olarak tamamen birbiriyle uyum içinde kullanılır. Örneğin yatak başlığınız kahve tonlarındaysa, dolabınız da aynı tonlarda olmalıdır. Basit desenli, yumuşak tonlarda bir halıyı da bu tasarımla kullanabilirsiniz.


Rahat ve Huzurlu: Sahil Stili


Denizden uzaktayken bile denizi arıyorsanız, yatak odanızda tatildeymiş gibi hissetmek istiyorsanız ya da yaratıcılığınızı özgürce kullanmak istiyorsanız sahil stili yani coastal, size özel yatak odası tasarımları için birebir. Dalga desenleri, şeritler; yeşil, mavi ve beyaz tonlarının yoğun olarak kullanıldığı bu tasarım, çocuk yatak odaları için de kullanılabilir. Ahşap mobilyaların yanı sıra açık mavi-açık yeşil komodinler, dalga desenli yatak başlıkları ve gardıroplar bu stilde kullanılabilir. Sakinleştirici etkisi olan yeşili ve maviyi bolca kullanabileceğiniz bu tasarımda oldukça ferah ve özgün bir yatak odası elde edebilirsiniz.


Soğuk ve Sakin: Modern Stil


Tüm tasarımlarda olduğu gibi, modern yatak odası tasarımlarında da renkleri doğru kullanabilmek çok önemli. Basit dekoratif unsurların ön planda olduğu bu stilde eğlenceli desenler kullanmak ve aynı ton mobilyaların içinde vurgulanan bir detay bulundurmak çok önemli. Örneğin ahşap yatağınızın üstünde renkli nevresimler kullanabilir veya gri-beyaz mobilyaların hâkim olduğu odanızda renkli bir halı kullanabilirsiniz.


Güne güzel başlamak, odanızda huzuru yakalamak ve yepyeni yatak odası tasarımları için fikir almak için Divanev’i inceleyebilirsiniz. Mobilya grubundaki çeşitliliği, yaratıcı, şık tasarımları ve Yataş Grup güvencesiyle aradığınız tüm stilleri Divanev'de bulabilir, avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.