Yaşam Alanlarınızdaki Şık Detaylar

 

Tıpkı giydiğiniz kıyafetleri uyumlu aksesuarlarla tamamladığınız gibi, evinizin eşyalarını da orijinal aksesuarlarla tamamlayıp şık ve modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bunun için şık koltuklar, TV üniteleri ve diğer eşyaları tercih etmek her zaman yeterli olmayabilir. Tıpkı giysilerinizde altın detaylı parçalar ile aynı detaylara sahip aksesuarları birleştirdiğiniz gibi, evinizde de benzer renkleri bir bütün halinde kullanabilirsiniz. Zıt renklerin kontrastından yararlanarak eğlenceli ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu aşamada, önemli olan tercih ettiğiniz aksesuarın eşyalarınızın tarzıyla uyumu olmalıdır. Çünkü bu uyum, modern ve şık bir yaşam alanının kapılarını aralayan detayın kendisidir

Dikkat Çekici Odaların Aksesuar Detayları

Ev aksesuarları, oda dekorasyonu için son derece önemlidir. Mumlar, çerçeveler, şamdanlar, bitkiler ve daha fazlası, oda dekorasyon ürünleri olarak oluşturacağınız yaşam alanlarında tamamlayıcı şeklinde kullanılabilir. Kullandığınız ürünler odanız ile uyumlu olduğu takdirde şık bir görünüm yakalamamak neredeyse imkansızdır. Bu yazıda, doğru parçaları seçmek için oda dekorasyon fikirlerimizi paylaşacağız.

Lambaderler ve Abajurlar

Odanın bir köşesine koyabileceğiniz lambaderler ile son derece şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Örneğin; gri, siyah ve beyaz tonlarında eşyalara sahipseniz, yine bu tonlarda lambaderler tercih edebilirsiniz. Lambaderler, loş ışıkla birlikte göz yorucu görünümün de önüne geçer. Bu sayede oturma odanızda keyifle TV izleyebilir ve rahatlatıcı ışık eşliğinde kitap okuyabilirsiniz. Yatak odalarında ise lambader yerine farklı tasarımlara sahip abajurlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz tek komodine, dilerseniz de iki komodine birden abajur yerleştirebilirsiniz. Birbirleriyle görsel açıdan ve renk bakımından ilişkili iki farklı abajur ile odada yenilikçi bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Derinlik Katan Aynalar

Aynaların evin her köşesine uyan bir modeli bulunur. Konsol, dresuar, şifonyer aynalarının yanı sıra giyinme odaları için de boy aynaları vardır. Kullanım yerine göre pek çok farklı modelini bulabilirsiniz. Kullanacağınız noktaya göre dilerseniz oval, dilerseniz kare, yuvarlak veya dikdörtgen aynalardan yararlanabilirsiniz.

Yumuşacık Puflar

Puf koltuklar özellikle yatak odalarında sık sık tercih edilir. Tarz görünümlerinin yanı sıra bu ürünler konforlarıyla da öne çıkar. Yatak başlığınıza, şifonyerinize ve diğer eşyalarınıza göre farklı renklerde tercih edebileceğiniz yumuşacık puflarla odanıza hem konforu hem de şıklığı kazandırabilirsiniz. Ayrıca makyaj masaları ve salonlar için üretilen puflardan da faydalanabilirsiniz.

Mumlar ve Şamdanlar

Oturma odasında orta sehpanın üzerine, yemek odasında ise konsolun üstüne yerleştirebileceğiniz mumlar, tasarımlarıyla oda geneline farklı bir hava kazandırır. Özellikle son dönemde popüler hâle gelen soya mumları sağlıklı olmalarıyla da ön plana çıkar. Bu tür mumlarla odanıza şık aksesuarların en yeni hâlini taşıyabilirsiniz. Dilerseniz, gold veya gümüş şamdanları yemek masanızın üzerine yerleştirerek hoş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Zemin Güzelliği için Halılar

Evlerde en sık kullanılan aksesuarlardan biri de halılardır. Her bir oda için özel olarak tasarlanan halılar, desenleriyle odanızın dekorasyonunu tamamlar. Sade tasarımlı koltuklara sahipseniz desenli modellerde halılar tercih edebilirsiniz. Hareketli bir odaya sahipseniz, halıları daha sade kullanarak göz yorucu bir dekorasyon anlayışının önüne geçebilirsiniz.

Duvar ve Pencere Tasarımı için Perdeler

Vazgeçilmez aksesuarların arasında belki de en önemlilerden birisi de perdelerdir. Perde tercihinde, dilerseniz odadaki renklerden çok farklı bir ton tercih ederek çarpıcı bir alan yaratabilirsiniz. Dilerseniz de yine odada ağırlıklı olan tonları seçerek eşyalarınızla kombinleyebilirsiniz.

Saksılar ve Yemyeşil Bitkiler

Odanın köşesine şık bir saksı içerisine yerleştirilmiş bitki koyarak cıvıl cıvıl bir hava oluşturabilirsiniz. Dilerseniz saksılara pampas gibi otsu yapıda bitkiler de yerleştirebilirsiniz. Bitkilerin getirdiği yeşillik görünümü, odaya dinamik bir hava kazandıracaktır.

Farklı aksesuarlar ile odalarınızı zenginleştirmek ve şık bir eve sahip olmak için Divanev’in bu konuda sizlere rehberlik sağlayacak aksesuar çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.