Sırt ve Bel Ağrısı Yaşayanlar için Doğru Yatak Seçimi

Sırt ve bel ağrıları genellikle omurganın etrafını saran kaslarda meydana gelen gerginlikten dolayı ortaya çıkar. Gün içerisinde uzun saatler boyunca masa başında çalışmak, ayakta durmak veya stres gibi faktörler bu ağrıları ve kaslardaki gerginliği artırabilir. Vücudu dinlendirmek ve omurgayı desteklemek ise en uygun şekilde uyku sırasında yapılabilir. Sırt ve bel ağrısı yaşayanlar için doğru yatak seçimi ihmal edilmemesi gereken önemli bir konudur. Siz de vücudunuz için en uygun yatağı nasıl seçeceğinizi merak ediyorsanız, işte konforlu bir yatak için dikkat etmeniz gerekenler!

Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı bir uyku için doğru yatak seçimi oldukça hassas bir konudur. Çünkü doğru yatak seçimi sayesinde uyku kalitesi de artmaya başlar. Sabahları yataktan daha zinde ve daha dinlenmiş olarak kalkmak güne başlarken oldukça destekleyici olabilir. Günlük koşuşturmacalar, iş yoğunluğu ve stres dolu geçen günün sonunda bir de uyku esnasında sırt ve bel ağrısı yaşamak oldukça zordur. Bu nedenle ihmal etmeden ve ertelemeden, detaylı araştırma yaparak en doğru yatak satın alınmalıdır. Peki doğru yatak seçimi nasıl olmalı?

Sağlıklı Bir Yatak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Yatak seçmek kritik bir süreç olduğu için birden fazla faktör karar verme aşamasında etkili olabilir. En öncelikli olarak ihtiyaç duyulan yatak tipi belirlenmeli, ardından ise bu ihtiyacı karşılamaya yönelik detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Sağlıklı bir yatak seçiminde size yol gösterebilecek detaylar bu şekildedir:

Kaliteli Bir Uyku için Yatak Önerisi

Kaliteli bir uyku, kaliteli bir güne başlamanın en önemli adımıdır. Sadece en doğru yatağı satın almak değil, doğru uyku pozisyonunda uyumak da oldukça önemli bir konudur. Genellikle yan yatarak uyuyanlar için yumuşak yataklar uygun olurken sırt üstü yatış pozisyonunda daha sert yataklar önerilir. Bu nedenle yatak satın alırken alışılan yatış pozisyonu da karar vermede etkili olabilir. Uyku pozisyonunu doğru konumlandırmak için yatağın yanında uygun yastık seçimi ile baş, boyun ve omurga bölgeleri de desteklenmelidir.

Omurga etrafını saran kasların gerilmesiyle oluşan sırt ağrısı yatak seçimi ile ortadan kaldırılabilir. Bel ağrısı için yatak satın alırken özenli davranmak ise ilerleyen zamanda oluşması muhtemel bel fıtığı gibi rahatsızlıklar için de önleyici bir davranış olacaktır. Uzmanlar tarafından, bel fıtığı rahatsızlığı olan kişiler için yatak tavsiyesi ise genelde visco elastik yatakların tercih edilmesi olabilir. Visco yatak için Divanev ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Yeni bir yatak uyku kalitesini önemli ölçüde artırır. Bu nedenle eskiyen, çökme yapan ve ergonomik bir dinlenme sağlayamayan yataklar mutlaka yenisiyle değiştirilmelidir. Söz konusu uyku kalitesi ve aynı zamanda vücut, omurga sağlığı olduğu için de yatak satın alma işlemi uzun süre ertelenmemesi gereken bir konudur.

Divanev, sağlığınız için yeni nesil teknolojilerle tasarlanan yatakları ile uyku konforunuzu artırır. Aynı zamanda yatak odanızın dekorasyon stiline uyum sağlayan baza başlık karyola tasarımlarıyla da birçok seçenek sunar. Kaliteli ve rahat uykular için siz de en uygun modelleri Divanev yataklar arasında bulabilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.