Şık Sofralar için İlk Adım: Doğru Yemek Masası Seçimi

Yemek masası, her evin olmazsa olmazıdır. Ailenizle ve sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz yemek masasını doğru seçmeniz oldukça önemlidir. Hem kullanışlılık hem konfor hem de estetik bir dekorasyon için seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Yalnızca evde değil, iş yerinde, bahçede, balkonda vb. alanlarda da yemek masası kullanabilirsiniz. Seçim yaparken yalnızca tasarıma değil, pek çok ayrıntıya bakmalısınız. Şık sofralar için doğru yemek masası seçiminde göz önünde bulundurmanız gerekenler sayesinde hem hayallerinizdeki dekorasyonu yaratabilir hem de fonksiyonel kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Çok fazla sayıda seçenek olduğundan aradığınız tasarıma, özelliklere ve ölçüye sahip modeli kolayca bulabilir ve farklı kullanım alanlarına uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

Her Tarza Hitap Eden Yemek Masası Modelleri

Yemek masası modelleri, farklı zevklere ve tarzlara hitap edecek çeşitli tasarımlar sunar. Böylece kullanım alanınızın dekorasyonuna uygun modeli bulabilirsiniz. Eğer modern bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, sade ve düz modellere yönelmelisiniz. Bu tasarımlar genellikle tek renge sahiptir ve farklı mobilyalarla kolayca uyum sağlayabilirler. Ayrıca zarif ve minimal görünümleri ile dekorasyona estetik bir dokunuş yaparlar. Mermer desenli modeller de zarif tasarımları ile yemek odanıza farklı bir hava katar. Metal detaylara sahip yemek masası çeşitleri ise zamansız tasarımları ile öne çıkarlar. Hem tasarımları hem de dayanıklılıkları dolayısıyla bu alternatifleri uzun süre kullanabilirsiniz. Aynı zamanda metal detaylar, yenilikçi bir görünüm de sunar. Ahşap modeller, kullanım alanınızda daha sıcak ve samimi bir dekorasyon oluşturmanızı sağlar. Özellikle iç mekanlarda ahşap ile bu doğal görünümü yaratabilir, bahçe gibi dış alanlarda da uyumlu bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Renk olarak düz siyah, beyaz ya da ahşap rengi, ceviz, krem, lacivert, mint yeşili gibi alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Açık renkli modeller, kullanım alanınızın ferah görünmesini sağlar. Rustik görünüme sahip koyu renkli modelleri ise evinize elegan bir hava katarak dekorasyonunuzu bir üst seviyeye taşır. Yemek masalarının ayakları da farklı tasarımlara sahiptir ve görünümleri ile çeşitli zevklere hitap eder. Klasik bir model  istiyorsanız, düz dört ayaklı olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca çapraz ayaklı, dikdörtgen iki ayaklı, dış bükey sabit metal ayaklı, yarım daire sabit metal ayaklı tasarımlar da vardır. Bunlar da çarpıcı görünümleri ile kullanım alanınızda yenilikçi bir dekorasyon oluşturur. Tarzınıza ve evinizin dekorasyonuna hitap eden yemek masası takımı ile yaşam alanınızda hayallerinizdeki stili yansıtabilirsiniz.

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek masası seçiminde dikkat etmeniz gereken pek çok unsur vardır. Bunlar sayesinde kullanım alanınıza en uygun modeli bulabilir ve fonksiyonel kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Yemek masası seçerken şunları göz önünde tutmalısınız:

Tercih edeceğiniz modelin fonksiyonelliğine de dikkat etmelisiniz. Örneğin; açılır yemek masası, kalabalık ortamlarda büyük bir kurtarıcıdır. Kapalı haliyle daha az kişi tarafından kullanılabilen bu modeller, açıldığında büyüyerek daha fazla kişinin kullanabileceğiniz hale gelir. Böylece ihtiyacınıza uyum sağlayarak işlevsellik sunar. Aynı zamanda depolama açısından da büyük bir avantaj sağlar.

Konforlu ve İşlevsel Yemek Masası Çeşitleri

Yemek masası yalnızca dekoratif bir mobilya değildir. Aynı zamanda fonksiyoneldir ve yemek yerken rahat etmenizi sağlar. Tabi farklı modeller bulunduğu için bunlar arasından size hitap edeni tercih etmelisiniz. Eğer kullanışlı bir seçenek arıyorsanız, katlanır modellere yönelebilirsiniz. Çünkü katlanır yemek masası çeşitleri, kullanmadığınız zamanlarda rahatlıkla muhafaza edebileceğiniz türdendir. Böylelikle daha az alan kaplamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca katlanabilir tasarıma sahip modelleri dar alanlarda kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu modelleri rahatlıkla taşıyarak farklı bir yere de koyabilirsiniz. Yemek masasına oturduğunuzda herkesin birbirini görmesini ve daha samimi bir ortam oluşturmayı istiyorsanız, yuvarlak alternatifler tam size göre.

Sandalyeye oturduğunuzda yemek masasının ayaklarının sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız, orta kısımda sabit ayaklara sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ayakların sizi kısıtlamasını önleyebilir ve daha özgür oturabilirsiniz. Yemek masası yüksekliği de konforunuz için önemlidir. Sandalyeye oturduğunuzda rahatça yemek yiyebileceğiniz yüksekliğe sahip seçenekleri tercih etmelisiniz. Bu sayede yemek sofralarında uzun süre rahatsız olmadan oturmaya devam edebilirsiniz. Kalabalık sofralar için uzun modeller oldukça kullanışlıdır. Tüm misafirlerinizin ve yemeklerin sığabileceği bu tasarımları özellikle teras, bahçe, yemek odası gibi yerlerde kullanabilirsiniz.

Şık sofralar kurarken önemli bir detay olan yemek masasını Divanev’de bulabilirsiniz. Kullanım alanınıza, zevklerinize ve ihtiyacınıza hitap eden onlarca ürünü bir arada inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz masa modelleri ile ilgili detaylı bilgi edinebilir ve görsellerine bakabilirsiniz. En yakın Divanev satış noktasını ziyaret ederek aradığınız kriterlere uygun yemek masasını uygun fiyatlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.