Farklı Odalarda Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonunu tamamlayan aydınlatma ürünlerinin seçimi genellikle çok önemsenmez veya gözden kaçırılır. Ancak hatalı aydınlatma, bedensel rahatsızlıklara yol açabilir, göz sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Doğru seçilmeyen ve uygun yerde kullanılmayan aydınlatma ürünleri hem bedeninizi gereksiz yere yorar hem de evinizin dekorasyonunu karanlık ve albenisiz gösterir. Yataş Grup çatısı altında faaliyet gösteren Divanev, insan sağlığını ön plana alan kaliteli, özel tasarım aydınlatma ürünleri ile evinizin dekorasyonunu ortaya çıkarıyor. Divanev'in geniş ürün yelpazesi içinde evinizin her köşesi için aradığınız aydınlatma ürününü bulabilir, konforu ve son trend ürünleri evinize getirebilirsiniz. Ancak tarzınızı öne çıkaracak aydınlatmayı seçmek için önce aşağıdaki püf noktalarına göz atabilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Nasıl Seçilir?


Doğru aydınlatma seçimi ile sıkıcılıktan uzak, keyifli bir dekorasyona sahip olabilirsiniz! Aydınlatma seçiminizi yapmadan önce aydınlatma ürünlerine dair püf noktalara dikkat etmelisiniz. Böylelikle, gözünüzü yormayan aydınlatma ürünleri ile dekorasyonunuzu vurgulayabilir, ferah ve geniş bir alan izlenimi yaratabilirsiniz.

Dekorasyonunuzu Ön Planda Tutun: Avizeler, sarkıtlar, lambaderler, abajurlar, aplikler... Evinizi hangi tür aydınlatma ürünü ile aydınlatmayı düşünürseniz düşünün seçtiğiniz ürünün tarzınıza ve evinizin dekorasyonunun geneline uyduğundan emin olmalısınız. Klasik dekorasyona uygun bir ev dizaynı yaptıysanız gösterişli, altın veya rose rengine sahip bir ürün tercihi yapabilirsiniz.
Evinizin Her Noktasını Aydınlatacak Ürünler Tercih Edin: Gün ışığının yetersiz olmaya başladığı ve karanlığın çöktüğü vakitlerde ilk yaptığınız şeylerden biri de ışıkları açmaktır. Fakat sağlıklı aydınlatılmamış bir ev hem ürkütücü olabilir hem de ev kazalarına ortam hazırlayabilir.
İhtiyacınız Olan Ürünlere Yönelin: Ürün seçimi sırasında sadece tasarımına göre veya rengine göre ürün tercihi yapmamalısınız. Kullanacağınız alanı verimli bir şekilde aydınlatan ürünlere yönelmelisiniz.


Salon ve Oturma Odası Aydınlatma Ürünleri Nasıl Seçilmeli?


Evinizin yıldızı ve göz bebeği olan, dekore ederken en çok özendiğiniz oda salon veya oturma odasıdır. Göz önünde olan ve bolca vakit geçirilen salonlar için aydınlatma ürünü seçilirken acele edilmemeli, dikkat edilmesi gereken unsurlar bilinmelidir. Salon aydınlatma seçimi öncesi ilk olarak salonun boyutuna göre seçenekleri sınırlandırılmalı, aydınlatma ürününün boyutu bu unsur göz önüne alınarak belirlenmelidir. Salonunuzun dekorasyonunu tamamlamak ve şık hale getirmek için aydınlatma ürünü olarak avize tercih edebilirsiniz. Avize seçimi sırasında salonunuzun tavanının yüksekliğini göz önüne almalısınız. Yüksek tavanlı bir salonunuz varsa küçük avize veya sarkıt lamba kullanmamalısınız. Bu ürünler odayı aydınlatmada yetersiz kalabilir ve loş bir ortam yaratabilir. Bu ürünlerin yerine açık tasarıma sahip, ampulü kapatmayan ve açık renkli ürün tercihi yapabilir, salonunuzu başarılı bir şekilde aydınlatabilirsiniz.


Yatak Odası Aydınlatma Ürünleri Nasıl Olmalı?


Yatak odası dekorasyonunu öne çıkaran ve rahatlığını belirleyen aydınlatma ürünleri doğru kullanılmadığında kişilerin konforunu çalabilir ve yeterince dinlenmelerinin önüne geçebilir. Bu sıkıntıları yaşamamanız ve önlemeniz için yapmanız gereken ilk şey odanızın boyutuna uygun aydınlatma ürününü belirlemek olmalıdır. Bu ürünü belirlerken gölgelenmiş lambalardan veya çok opak ışıklardan kaçınmalısınız. Çünkü bu aydınlatma ürünleri görsel açıdan tatmin etse de aradığınız işlevselliği ve verimi sunmayacaktır. Yatak odanız için gereken genel aydınlatma ürününü belirledikten sonra odanızı görev aydınlatma ürünleri ile tamamlayabilirsiniz. Görev aydınlatma ürünleri ana lambanızı desteklerken ışığın doğrusal olarak gelmesini engelleyecek ve yüz hizanıza yakın daha konforlu bir ortam sunacaktır. Odanızın bir köşesine yerleştirdiğiniz ve gevşediğiniz okuma koltuğunuzun yanına ayaklı bir abajur veya okuma lambası koyabilirsiniz.


Mutfak ve Banyo Aydınlatma Ürünleri Nasıl Konumlandırılmalı?
Mutfak aydınlatma ürünü tercih ederken ana ışıklandırma ürününü kullanışlı modeller arasından seçmelisiniz. Genel aydınlatma ürünü olarak modern ve sade bir avize tercih edebilir, mutfağınızdaki dolapların alt kısımlarına LED şerit lambalar ile ek aydınlatma sağlayabilirsiniz. Banyonuz içinse ana ışıklandırma ürününü belirlemeli ve onu nereye koyacağınızı belirlemelisiniz. Banyonuzu genel olarak aydınlatmak için LED panel kullanabilir veya sade bir banyo aplikleri arasından bir ürün tercih edebilirsiniz. Genel aydınlatmanın yanı sıra aynanızı öne çıkarabilir, aynanın yanında bulunan banyo dolabınızın iki yanında sarkıt kullanabilir veya spot lamba tercih edebilirsiniz.


Evinizin her odası için ideal aydınlatma ürünlerini sezonun trenlerine göre dizayn eden Divanev ile ihtiyacınız olan aydınlatma ürünlerini uygun fiyat opsiyonları arasından keyifle seçebilir, yaşam alanlarınızı vurgulayan hoş tasarımlara sahip olabilirsiniz. Hemen Divanev'e göz atın; aydınlatmanın yanı sıra mobilya ve uyku grubu ihtiyaçlarınıza da en şık seçeneklerle çözümler bulun.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.