Evinizi Yaza Hazırlayacak Dekorasyon Önerileri

Bahar ve yaz aylarında doğanın mucizevi renkleri her tarafta kendini gösterir. Yaşam alanlarınızı yazın sıcak enerjisi ile süslemek için dekoratif ürünler, etkili bir çözüm olur. Ev dekorasyonu, özgün stilinizi ve yaşam kalitenizi yansıtır. Mevsime göre evinizde küçük dokunuşlar yaparak yaşadığınız ortamın enerjisini yükseltebilirsiniz. Yaz dekorasyonu içinde öne çıkan detaylar, ince kumaşlar, çiçekli ve renkli modellerdir. Güneşin sıcaklığını ve yeşilin farklı tonlarını her yerde gördüğümüz yaz günlerinde, evinizdeki odaların enerji veren renklerle süslenmesini sağlayabilirsiniz. Tek ve karışık renkleri kullanarak yaşadığınız ortamda farklı tarzlar oluşturabilmeniz mümkün.

Evinizi pastel ve açık tonlarda boyayarak yaza hazırlık yapabilirsiniz. Badana, bahar aylarında sık tercih edilen bir uygulamadır. Kışın soğuk ve kasvetli havasını yaşam alanlarınızdan uzaklaştırmak için sıcak tonlarda duvar renkleri seçerek enerjik bir mevsim yaşayabilirsiniz. Tüm duvarları boyamak yerine sadece tek bir bölümün rengini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Dekoratif duvar desenleri, yaz mevsimi için idealdir. Ahşap sandalye ve sehpalarınızı renkli boyalarla boyayabilir, eğlenceli bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Yaz mevsimine uygun dekorasyonlar oluşturmak için basit ama etkili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Yaz Mevsimine Uygun Dekorasyon Önerileri

Yazlık Dekorasyon Nasıl Olmalı?


Evinizi yaza hazırlamak için tazelik hissi veren renkleri tercih etmeniz gerekir. Açık ve parlak canlı renkte koltuk salonunuzda farklı bir etki yaratır. Koltuklarınızı değiştirmek istemiyorsanız üzerinde bulunan kırlentlerin renklerinde değişiklik yapabilirsiniz. Perde, berjer, puf, sandalye gibi eşyalarda farklı renkleri kullanarak yaşam alanlarınızı yaz mevsimine adapte edebilmeniz mümkün.

Bahar aylarında uyanışa geçen çiçek ve bitkileri evinizde kullanabilirsiniz. Balkon, teras, salon, yatak odası, mutfak gibi farklı alanlarda çiçek yetiştirmek hem ruhunuza hem de yeşilin rengi gözünüze hoş gelecektir.  Yeşilin ve pembenin tonlarında olan objeler, yazın enerjisini yansıtır.

Sehpa, büfe, dolap gibi eşyaların üzerinde renkli vazoları ve saksıları değerlendirebilirsiniz. Yazın sıcaklığını evinizde hissetmek için renkli saksılar içinde olan canlı çiçekler, iyi bir dekoratif obje olur. Kalın ve ağır perdeler yerine uçuşan tülleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ev dekorasyonu ile alanlarınızı dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, hafif ürünler kullanmaktır. Boncuklu, bağlamalı, çiçekli, desenli, keten ve pamuklu ev tekstil ürünleri, yaz aylarında en çok tercih edilenlerdendir. Geniş ve ağır koltuk takımlarınızı yaza uygun hale getirmek için renkli keten örtülerden faydalanabilirsiniz.

Yaz Dekorasyonunda Dikkat Çeken Detaylar

Yaşadığınız ortamı yaz aylarına adapte ederken tercih ettiğiniz ürünlerin işlevsel olması önemlidir. Dinlenme koltuğu, sallanan sandalye, yumuşak bir berjer her mevsim rahat etmenizi sağlayan seçenekler arasında bulunur. Salon ve yatak odası gibi alanlarda büyük bir değişiklik yapmak yerine tek parça mobilyalarla mevsime uygun dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Mutfak ürünlerinde baharı çağrıştıran renkli tabaklar, çatal-kaşık setleri, çiçekli masa örtüleri,  renkli peçeteler yazın enerjisini hissetmenizi sağlar. Yaz aylarına hazırlık yaparken ev dekorasyonu ile mutfak eşyalarınızda da renkli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Yatak odasında ince kumaştan üretilmiş, çiçekli, dantelli nevresim takımları, el yapımı kilim modelleri, uçuşan renkli tüller kullanılabilir. Hasır şapka ve doğal kumaşlardan aksesuarlarla yatak odanızda bulunan boş duvarları dekore edebilirsiniz. Evinizde yaz mevsimini yansıtmak için hasır sepetler, ahşap sandıklar, renkli saksılar, boyanmış seramikler ile farklı ev dekorasyonu stilleri oluşturabilmeniz mümkün. Canlı çiçek bakımında zorlanıyorsanız bu objeleri yapay çiçek tasarımları ile süsleyebilirsiniz.

Mobilya tercihinde ise; hafif materyallerden oluşan mobilyalar daha ön plana çıkıyor. Yaz aylarına uygun bir ev dekorasyonu ve mobilya seçiminde ince bacak tasarımlarına sahip, daha az yer kaplayan, açık renk ahşaplı modern çizgilere sahip, krem ve beyaz tonlarından renkli kumaşlar tercih ediliyor.

Divanev, kaliteli malzeme seçimi, nitelikli işçiliği ile her zevke ve mevsime uygun benzersiz tasarımlar sunarak yaşam alanlarınızın konforunu artırır. Siz de dekorasyon stilinize uygun mobilya ve ev aksesuarlarına ulaşılabilir fiyat avantajı ve güvenli ödeme seçenekleriyle hemen sahip olabilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.