Evinizi Güzelleştiren Ürün: Sehpalar

 

Ev dekorasyonunda çok çeşitli parça yer alsa da, sehpa modelleri hem düzenleme hem de kullanım açısından olmazsa olmaz eşyalardan birisidir. Özellikle evlerin salon, oturma ve yatak odalarında kendine yer bulan sehpalar hem ayrıcalıklı bir alan yaratmak açısından hem de minik dokunuşlarla odaların havasını değiştirmeniz açısından oldukça fonksiyonel olabilirler. Tekli olarak üretilen zigon ve yan sehpaların yanı sıra takım halinde sunulan modeller de bu kategoriye dahil edebilirler. Üstelik tüm bu çeşitler için oldukça farklı tasarım seçeneklerine ulaşmanız da mümkün. Evinizi çağın dekorasyon modasına uygun bir şekilde düzenlemek ya da var olan tasarımınıza şık dokunuşlar katmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sehpa modellerinin yeni trendlerini, etkili kullanım alanlarını bu yazımızla öğrenebilir ve sizi memnun edecek seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Sehpa Modelleri Kullanmanın Avantajları

Sehpalar genellikle hafif yapılara sahiptirler. Bu sayede onları ev ya da ofis içerisinde hareket ettirmek ve ihtiyaca yönelik kullanma şansını yakalarsınız. Evinizde ve ofisinizde bu avantajdan faydalanmak için zigon sehpalar arasından rahatlıkla bir seçim yapabilirsiniz. Zigon modeller iç içe geçtikleri için kolayca bir arada tutulabilir ve alandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu unsur, özellikle küçük mekanlar için ideal bir kullanım alanı yaratır. Zigon modeller aynı zamanda sehpa takımı ve 3’lü sehpalar halinde üretildiği için bir tasarım bütünlüğüne de sahiptir. Bu da kalabalık misafirlerinizi ağırlarken size ekstra kolaylık sağlar. Yan sehpalar ise özellikle yatak odalarında ve salonlarda önemli işleve sahiptirler. Bu modelleri yatağınıza yaklaştırarak ya da kanepenizin kolçak bölümüne yakın tutarak kullanabilir ve ihtiyaç duyduğunuz tüm kişisel eşyaları elinizin altında tutabilirsiniz. Özellikle evde film keyfi yaparken yan sehpa üzerinde kumandanızı, içeceğinizi, patlamış mısır tabağınızı bir arada bulundurmanız ve konforunuzu artırmanız mümkün. Yemek masanız yeterince büyük değilse kalabalık sofralar kurduğunuzda da yan sehpaları kullanabilirsiniz. Sehpayı yemek masanıza yaklaştırarak içecekleri ve masada yer bulamayan minik parçaları bu alanda sergileyebilirsiniz.

Çağdaş Sehpa Takımı Modelleri

Sehpa modelleri çok uzun yıllardan beri ev dekorasyonunda kullanılır. Ancak bugün klasik modellerin yanı sıra son derece modern bir görüntü sunan yenilikçi pek çok tasarıma da ulaşmak mümkündür. Son yıllarda özellikle mermer desenli sehpa takımları öne çıkan trendlerdendir. Siyah ve beyazın zarif bir şekilde iç içe geçtiği bu tasarımlar ev ve ofislere sofistike bir görünüm de katabilir. Tercih edebileceğiniz farklı desen ve renk seçeneklerine sahip birbirinden şık sehpa ayakları da sehpalarınızın görünümünü zevkiniz doğrultusunda dilediğiniz şekilde değiştirmenize olanak tanır.

Ahşap sehpa modelleri ise zamansız tasarımlar arasında yer alır. Ahşap görünümünün sıcaklığından vazgeçemeyenler için farklı tonlar ile sunulan ahşap sehpalar mdf, suntalam, masif, ceviz gibi kaliteli ahşap malzemeler ile üretilir. Pek çok dekorasyon stili ile uyum yakaladığı için de sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Siz de evinizin genel tasarımını ve sehpa kullanım amacınızı belirleyerek son yılların gözde modellerinden bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Zigon ve Yan Sehpaları Kolayca Dekore Edebilirsiniz

Sehpa mobilyanızı sadece hayatınızı kolaylaştırmak için değil evinizi daha şık hale getirmek için de değerlendirmeniz mümkün. Örneğin; yan sehpanız üzerine romantik bir abajur ile minik kaktüsler yerleştirebilir ve yatak odanızda göz alıcı bir detay yaratabilirsiniz. Mutlu aile fotoğraflarınızı sergilemek istediğinizde de sehpalardan faydalanabilirsiniz. Özellikle mermer desenli zigon sehpalar üzerine birkaç çerçeve yerleştirmeniz her zaman mümkündür. Koleksiyon yapmayı seviyorsanız bu parçaları da sehpalar üzerine yerleştirebilirsiniz. Örneğin evinizin koridoruna yerleştireceğiniz bir sehpa bu iş için ideal bir platform olabilir. Kar kürelerinizin ve maket arabalarınızın bu sehpalar üzerinde bir hayli öne çıkacağına emin olabilirsiniz. Sehpanızı bu amaç için kullanmak istediğinizde yakındaki bir duvara yerleştireceğiniz görev aydınlatmaları sayesinde son derece şık ve göz alıcı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Divanev kataloglarını inceleyerek tüm isteklerinize yanıt verecek modelleri bulabilir ve avantajlı sehpa fiyatları ile hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.