Ev Dekorasyonunda Berjer Seçimi ve Farklı Kullanım Alanları

Ev dekorasyonunda salon ve oturma odası başta olmak üzere çeşitli yaşam alanlarında sık kullanılan mobilyalardan birisi berjer modelleri olarak bilinir. Farklı ölçü, tarz ve malzeme seçenekleri bulunan berjerlerin kullanım alanı da oldukça geniştir. Bazı koltuk takımlarının set içeriğinde bir veya birkaç adet tekli koltuk bulunabilir. Bunun yanında berjerler tekli olarak da satışa sunulur. Dekorasyonda   gereksinimlerine uygun olarak farklı adetlerde berjer seçenekleri kullanılabilir. Aynı veya farklı ürün tasarımları, dekorasyonlarda bir arada yerini alabilir. Kamusal alanlarda, ofislerde, yönetici ve toplantı odalarında berjer kullanımı görülebilir. Siz de evinizde hem işlevsel hem dekoratif açıdan dekorasyona katkı sağlayan çeşitli berjer modellerine yer verebilirsiniz.

Berjer Nedir?

Dekorasyonda farklı amaçlarla kullanılabilen tekli koltuklar "berjer" olarak adlandırılır. Ahşap, kumaş gibi değişken malzemelerden üretilebilen berjer modelleri, ölçü olarak da çeşitliliğe sahiptir. Tek kişilik bir oturma alanı oluşturmak amacıyla  berjerlerin genişlik ve derinlik değerleri bazı modellerde standartların üstünde olabilir. Daha çok modern ve spor tarzdaki berjer modellerinde oturma alanının geniş olması tercih edilir. Berjer modellerinin ayak ve gövde tasarımları üründen ürüne değişebilir. Dekorasyon stilinize uygun çeşitli renk ve desenlerdeki berjer modelleri farklı yaşam alanlarında değerlendirebileceğiniz ürünlerdendir.

Berjer Nasıl Kullanılır?

Berjer koltuk kullanımı iç mekân  dekorasyonlarında farklı bir görünüm sunmak  için tercih edilebilir. Hem fonksiyonel hem dekoratif anlamda yaşam alanlarını zenginleştiren berjer, kurtarıcı bir parça olarak değerlendirilebilir. En işlevsiz köşeleri bile son derece hoş bir görünüme kavuşturmak için bazen bir adet tekli koltuk kullanmanız yeterli olur. Bir veya iki adet berjer modeli ile ev içinde keyifli köşeler oluşturabilir, misafirlerinizi konforlu ve estetik  bir oturma alanında ağırlayabilirsiniz. İşte, ev dekorasyonunda fark yaratan berjer kullanım alanları: 

Farklı Dekorasyon Stillerine Uygun Berjer Modelleri

Berjer modelleri arasında fark yaratan en önemli unsurlardan birisi kullanılan malzemelerdir. Bunun yanında gövde ve ayak tasarımı, oturma alanında kullanılan kumaş ve aksesuarlar, berjerin formu, renk ve desen seçimlerinin yanı sıra dekorasyon stillerinin belirlenmesinde de etkili olur. Modern berjer modelleri genellikle daha sade bir tarza sahiptir. Form olarak kübik tasarımlar tercih edilebilir. Metal ayaklı kübik tekli koltuk modelleri minimal dekorasyonlarda sıkça kullanılır. Deri, keten, nubuk gibi farklı kumaş çeşitlerinden üretilen ve gövdesi tamamen kumaşla kaplı olan modeller, modern iç mekân  tasarımlarında yer alır. 

Klasik tarzdaki iç mekân  tasarımlarında ise daha gösterişli tekli koltuk modelleri tercih edilebilir. Bu tarza uygun ürünlerde ahşap kullanımı yaygındır. Gövde veya ayak tasarımında ahşap kullanılan, çeşitli aksesuarlarla zenginleştirilmiş klasik berjer modelleri gösterişli dekorasyonlar için idealdir. Oymalı ahşap ayaklar, varak detayları, zımba, püskül gibi detaylara sahip olan berjer modelleri, klasik dekorasyonların tamamlanmasında oldukça etkilidir. 

Berjer modellerinin tarzını belirleyen en önemli unsurlardan birisi ise kumaştaki desenlerdir ve bu anlamda birçok ürün seçeneğine ulaşmanız mümkündür. Bazı modeller form olarak modern tarza yakın olsa da desen seçimi nedeniyle klasik dekorasyonlarda kullanılır. Klasik tarzda sık tercih edilen aslan veya torna ayaklı tekli koltuk modelleri, çizgisel veya geometrik kumaşlarla kombinlendiğinde dikkat çekici bir stil oluşturur. Böylece hali hazırda belli dekorasyon stillerine göre tasarlanan berjer modelleri ile yaşam alanınızın stilini tamamlayabileceğiniz gibi, kendi oluşturacağınız kombinlerle yepyeni tarzlar yaratmanız da mümkün olur. 

Yaşam alanınızın her yerinde kullanabileceğiniz tekli koltuk modelleri, Divanev’in zengin koleksiyonlarında yerini alır. İster salon, oturma odası gibi ortak alanlar için isterseniz de yatak odası, misafir odası, giyinme odası gibi daha özel mekânlar i çin kullanışlı berjer modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Mevcut koltuk takımı ve mobilyalarınızla uyumlu tekli koltuk modelleri arasından seçim yaparak bütüncül bir dekorasyon oluşturabileceğiniz gibi, dilerseniz sıra dışı berjer seçimleriyle kontrast oluşturan yenilikçi tarzlara da imzanızı atabilirsiniz. Divanev’in ürün seçenekleri arasında her tarza uygun berjer modelleri bulunabilir. Hemen beğendiğiniz berjer modellerini belirleyerek, evinize yepyeni bir soluk getirebilirsiniz.

 

 

 

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.