Duvar Renginize Göre Koltuk mu Arıyorsunuz?

 

Duvar renkleri, evdeki diğer eşyaların uyumu için son derece önemli bir etkendir. Duvar rengi ve koltuk uyumu ise, bu aşamada en dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Uyumsuz renklerin bir araya gelmesi, odanızdaki ferah görünümü engellerken bunun yanı sıra göz yorucu bir tarz da meydana getirebilir. Bu nedenle, duvarınızda tercih ettiğiniz renkler ile diğer eşyalarınızın renginin ilişkili olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin, duvarınızda gri tonları hakim ise eşyalarınızda duvar renginden bir ton açık veya bir ton koyusunu tercih etmeye dikkat edebilirsiniz. Daha renkli duvarlarda ise sade bir dekorasyon tarzını tercih edebilirsiniz.

Ağır Görünümlü Gri Dekorasyonlar

Evinizin duvarlarında gri, antrasit ve füme gibi tonları kullandıysanız, eşyalarınızda da benzer tonlardan faydalanabilirsiniz. Örneğin koyu gri bir duvar rengine sahipseniz daha açık gri tonlarında koltuk takımları kullanabilirsiniz. Tabii ki yalnızca gri tonlarını seçmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz krem ve beyaz tonlarda koltuklar da tercih edebilirsiniz. Halı, sehpa gibi aksesuarlarınızı da duvarlarınızla uyumlu renklerden seçerek oda genelinde bütünsel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eğer daha koyu tonlarda döşenmiş yaşam alanlarından hoşlanıyorsanız, koltuklarınızı siyah veya siyaha yakın renkleri tercih edebilirsiniz. Koltuk modelleri ve koltuk renk uyumu siyah ve gri tonlarında olduğunda, aksesuarlarınızda gümüş rengi kullanabilirsiniz. Eğer odada canlı renkler olsun isterseniz de yeşil yapraklı bitkilerden veya pastel tonlarda, minimal görünümlü aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

Her Renkle Uyumlu Beyaz Dekorasyonlar

Beyaz ve beyazın tonlarını kullanmak her zaman diğer renklere göre daha kolay olmuştur. Çünkü hem pastel tonlarını, hem canlı renkleri hem de soft görünümleri kaldırabilen en iyi seçimlerden biridir. Eğer duvarlarınız beyaz tonlarında ise, koltuklarınızı pastel renklerde tercih ederek eğlenceli ve neşeli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Dilerseniz gri ve krem tonlarının bir arada bulunduğu koltuk modellerini de tercih edebilirsiniz.

Beyaz ve tonlarındaki duvarlarda, koltuk renklerini soft tonlarda seçerek aksesuarlarla görünümü bambaşka bir boyuta taşımak hem şık hem de modern bir tarz oluşturacaktır. Örneğin, tıpkı duvarlarınızdaki gibi beyaz tonlarında bir koltuk seçimi yapabilir ve koltuk kırlentlerinizi rengarenk kullanabilirsiniz.

Rengarenk Duvarlar

Yalnızca eşyalarınızı renkli seçmek zorunda değilsiniz. Duvarlarınızda renkli ve dinamik bir tarz seçtiyseniz koltuk takımlarınızda beyaz, ekru ve krem gibi tonlar tercih edebilirsiniz. Böylece göz yorucu bir tarzdan uzaklaşıp renkleri ve tonları birbirine uyumlu kılabilirsiniz.

Renkli ve soft görünümlerin bir araya geldiği odalarda çiçeklerin ve yeşil bitkilerin öneminden söz etmemek de olmaz. İki koltuğun arasına gelişmiş bir kaktüs, orbifolia, deve tabanı gibi yeşil gövdeli, yeşil yapraklı bitkiler yerleştirebilirsiniz. Renkli veya beyaz çiçeklere sahip bitkilerden de yararlanabilirsiniz.

Kahverengi Tonlar

Kahverengi tonlarında veya nude tonlarda duvarlar, ahşap görünümünü beraberinde getirir. Duvarlarınızda bu tonları tercih ettiyseniz, koltuklarınızda beyazın ve ahşabın bir araya geldiği modeller kullanabilirsiniz.

Nude tonlardaki duvarlarda ahşap görünümünde ve kahverengi tonlarda aksesuarlar da tercih edebilirsiniz. Sıcak tonlardaki duvarlarla sıcak renkler, soğuk tonlarla ise soğuk kahveler kullanmanız da oldukça önemli bir detaydır. Sıcak tonlardaki kahverengi mobilyalar ile mavi duvarları bir araya getirme fikri ise birbiri ile uyumlu bu iki sıcak rengin ortamlarınızda cıvıl cıvıl ve modern bir görünüm oluşturmasını sağlayacaktır.   

Duvarınızın rengine göre tercih ettiğiniz koltuk modellerinin yanı sıra, birlikte kullandığınız aksesuarların da uyumlu dekorasyonlarda büyük önemi vardır. Bir evin tamamlayıcı aksesuarlar, koltuklar ve duvar renkleriyle yaşam alanı zenginleştirilebilir; modern görünümler ile daha yaşanabilir bir ortam meydana getirilebilir.

Duvar renkleriniz ile en uyumlu koltuk modellerini Divanev’de inceleyebilirsiniz. Size onlarca farklı koltuk modeli sunan Divanev ile yaşam alanlarınızı zenginleştirebilir; eşyalarınızla uyumlu aksesuar modelleri ile ferah bir ortama merhaba diyebilirsiniz.

Divanev Divanev bir Yataş Grup markasıdır
© 2024 DivanEv. Tüm Hakları Saklıdır.